Nástennú maľbu navrhli piešťanské výtvarníčky

Záhorská knižnica v Senici, ktorú zriaďuje Trnavská župa, slávnostne odhalila nástennú maľbu na zrekonštruovanej fasáde svojej budovy. Autorkami výtvarného návrhu sú piešťanské výtvarníčky, pôsobiace pod značkou Ové Pictures.

Maľba na budove knižnice v Senici je dielom umeleckej dvojice Ové Pictures. (Autor: TTSK)

Trnavská župa v roku 2021 dokončila obnovu fasády knižnice v hodnote viac ako 110-tisíc eur. Zároveň prebehlo zateplenie budovy, namontovali sa sklené prístrešky a upravili chodníky. Kraj prispeje aj na oddelenie detskej a odbornej literatúry.

Vo verejnej súťaži návrhov uspelo umelecké zoskupenie Ové Pictures. Víťazný návrh odprezentovali jeho autorky, realizáciu maľby zabezpečil muralista Martin Hríb.

Pod značkou Ové Pictures od roku 2010 spoločne tvoria dve autorky – Michaela Čopíková a Veronika Obertová. Vytvárajú a režírujú originálne príbehy, animácie, filmy, hudobné videá, ale aj výstavy a dizajn. Ich tvorbu uviedli medzinárodné festivaly a ocenenia získali doma i v zahraničí.

110 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 24. septembra. Meniny má Ľuboš, Ľubor.
  • 23.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 24. septembra 2023
Meniny má Ľubor, zajtra Vladislav