Kúpeľný ostrov rozvoniaval po rezňoch a štrúdliach

Víkendová prechádzka na Kúpeľný ostrov v Piešťanoch mala počas víkendu aj lahodný nádych dobrého jedla. Tím z reštaurácie Colonade hotela Splendid priniesol na terasu voňavé rezne a pošteklil chuťové poháriky malým i veľkým. Schnitzel & Strudel Festival sa konal v sobotu 23. a v nedeľu 24. júla.

Počas víkendu nebola v kúpeľoch núdza ani o milých a usmievavých ľudí. (Autor: am)

Schnitzel & Strudel Festival mal návštevníkom ukázať, aké rezne a štrúdle sa varia a pečú na konci Kúpeľného ostrova. „Akcia sa vyvíjala veľmi priaznivo. Mali sme pretlak návštevníkov, bol veľký záujem. Môžem to hodnotiť pozitívne, ľudia boli spokojní a pri hudbe sa zabavili. Dídžej urobil šou, aj sa tancovalo,“ povedal Marián Herceg, ktorý spolu so svojím šesťčlenným tímom akciu zabezpečoval.

Návštevníci, ktorých tvorili nielen kúpeľní hostia, ale aj Piešťanci a obyvatelia okolitých obcí, sa zabávali pri hudbe DJ Pedra, pričom program bol pripravený i pre deti. Tie si mohli s pomocou animátora zahádzať na terč, zastrieľať z luku či skúsiť sa trafiť s lietajúcim tanierom do koša. Okrem toho bolo súčasťou podujatia maľovanie na tvár a tvorivé dielničky.

Prečo však návštevníci prišli predovšetkým, bolo dobré jedlo. Rezne ponúkali počas víkendu teľacie, kuracie i bravčové. Zaujímalo nás, ktorý sa tešil najväčšej obľube. „Teľací. Toto mäso sa domov nekupuje každý deň, rezeň treba pekne vyklepať. A ľudia boli spokojní,“ prezradil Herceg s tým, že bravčové mäso si návštevníci pýtali najmenej. Veľkej obľube sa tešila tiež štrúdľa. „Mysleli sme si, že nám ešte ostane, ale v nedeľu ráno už musela kuchárka dorábať nové,“ dodal.

Všetci návštevníci si k jedlu vyžrebovali aj zľavu od päť až do sto percent na rezeň priamo v reštaurácii. A keďže akcia mala úspech, vyzerá to tak, že sa ešte do konca leta dočká opakovania. 

315 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 21. februára 2024
Meniny má Eleonóra, zajtra Etela