Od začiatku júla zasahovali hasiči pri 67 lesných požiaroch

  • Kraj / Región
  • 28. júla 2022, 15:29

Od začiatku júla do dnešného dňa zasahovali profesionálni a dobrovoľní hasiči pri 67 požiaroch v lesoch a rúbaniskách. Pripomína to v tlačovej správe Ministerstvo vnútra SR a vyzýva verejnosť, aby rešpektovala prípadné obmedzenia niektorých činností v prírode. Predovšetkým ide o zákaz manipulácie s ohňom, niektoré okresné úrady vydali však aj zákaz vstupu do lesov alebo obmedzili vstup do lesov len na turistické a cyklistické chodníky.

HaZZ

Rezort tiež pripomína, že čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru je momentálne vyhlásený pre väčšinu územia Slovenska. „Zakázané je najmä fajčiť alebo používať otvorený plameň na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru, vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov, zakladať oheň v priestoroch alebo na miestach, kde môže dôjsť k vzniku požiaru alebo k jeho rozšíreniu alebo spaľovať horľavé látky na voľnom priestranstve,“ uviedlo ministerstvo. Takisto pripomenulo, že v čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru sa nesmie opekať ani na vyhradených miestach, teda akýkoľvek otvorený oheň je zakázaný.

Ministerstvo takisto upozorňuje, že pri porušení zákona o ochrane pred požiarmi môže občan dostať pokutu do výšky 331 eur. „Ak sa previní právnická osoba alebo fyzická osoba – podnikateľ, pokuta sa môže vyšplhať na 16 596 eur,“ doplnil rezort. Zároveň dodal, že obmedzenia využívania lesov verejnosťou momentálne platia v okresoch Košice a Košice – okolie, Nové Zámky, Brezno, Poprad a Spišská Nová Ves.

SITA

48 Shares

Najnovšie správy

Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je piatok 22. septembra. Tento deň je Európskym dňom bez áut. Meniny má Móric.
  • 21.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 23. septembra 2023
Meniny má Zdenka, zajtra Ľubor