Tri doplnky do auta, ktoré vám spríjemnia cestu nielen na dovolenku

  • Inzercia
  • 27. júla 2022, 23:01

Leto je v plnom prúde a to sa týka aj dovolenkovej sezóny. Okrem tých, ktorí chodia na dovolenku lietadlom, sa nájde aj množstvo ľudí, ktorí sa každoročne vyberú k moru svojim vlastným autom. Ak vás takáto cesta onedlho čaká, máme pre vás tipy na doplnky pre auto, ktoré sa vám môžu hodiť (a nielen pri ceste k moru).

Autor: Natalya Stepowaya / Shutterstock.com

Cesta na dovolenku dokáže dať zabrať aj interiéru

Okrem toho, že je pred dlhšou cestou dobré skontrolovať základné veci v aute ako napríklad prevádzkové kvapaliny, či všetky svetlá od LED parkovačiek po smerovky, je dobré zamyslieť sa aj nad tým, čo môže vašu cestu spraviť príjemnejšou a komfortnejšou. Možno tak narazíte na doplnok do auta, ktorý si potom budete pochvaľovať aj počas bežných jázd.

Začnime doplnkom, ktorý je určený hlavne na zimu, ale svoje opodstatnenie má aj v lete. Sú to gumené rohože (a gumená vanička do kufra). Ak ste niekedy išli autom na dovolenku alebo absolvovali inú dlhšiu trasu, určite ste občas mali nejaké občerstvenie v aute. Či už obložené pečivo, ktoré ste si pripravili doma, alebo kávu z automatu na čerpacej stanici, spoločné majú jedno: dokážu rýchlo zašpiniť textilné koberčeky, ktoré potom musíte vydrhnúť. Gumené rohože sa čistia oveľa jednoduchšie.

Aby sa vám cestovalo čo najkomfortnejšie

Ďalším skvelým doplnkom sú užitočné deflektory. Iste, klimatizácia v aute je predsa dávno štandard, ale byť dlho v klimatizovanom prostredí nie je úplne najzdravšie. Deflektory vám poskytnú prirodzenú cirkuláciu vzduchu v interiéri bez toho, aby vznikol prievan.

Dlhú cestu autom po pre vás neznámych cestách vám dokáže uľahčiť aj váš smartfón. Môže vám totižto poslúžiť ako navigácia. V takom prípade je však potrebné počítať s tým, že ho počas jazdy budete musieť nabíjať. Ak nemáte auto vybavené USB portami, môžete si kúpiť USB adaptér, ktorý strčíte do 12-voltovej zásuvky.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 24. mája 2024
Meniny má Ela, zajtra Urban