Neptúni z Piešťan sa na Morave úspešne „podračili“

Vodáci z Neptún klubu Piešťany získali na 13. Majstrovstvách Moravy dračích lodí v Olšonskej Novej Vsi opäť cenné medaily. V sobotu 9. júla v pretekoch na 200 metrov boli strieborní a na tisícke získali bronz. O dva týždne nato bodovali v pretekoch dračích lodí opäť na tom istom mieste a ešte úspešnejšie. Prvenstvo im patrilo v kategórii 200 m Open, na druhej priečke stáli draci, ktorí súťažili na 1000 m mix, a v dvojstovke mix skončili tretí.

Radosť Piešťancov po pretekoch v Olšonskej Novej Vsi. foto: archív Neptún klubu Piešťany

Piešťanci ešte v úvode prázdnin lákali medzi seba nových „drakov“. S heslom: „Kto neskúsi, ten sa bude iba prizerať,“ vyzývali milovníkov vodných športov: „Ak chceš mať krásne vypracovaný chrbát a ruky a máš rád kolektívne športy, príď v pondelok alebo vo štvrtok o 17.00 h na koniec Krajinského mosta (smer Banka) vpravo k vode. Môžeš si s nami vyskúšať pádlovanie. Možno aj ty budeš súčasťou tejto posádky nabudúce.“

Ak vás dračie lode bavia, urobte si výlet v poslednú júlovú sobotu do Senice, kde sa 30. júla uskutočnia preteky o putovný pohár primátora mesta Senica. Po siedmich rokoch sa totiž práve na Kunovskú priehradu vracia obľúbené podujatie Dragon Boat. Ak by ste však chceli vidieť Piešťancov, nestretnete sa tam s nimi. Sily si šetria a koncentrujú sa na preteky v Uherskom Hradišti, ktoré sa uskutočnia v sobotu 6. augusta.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 24. mája 2024
Meniny má Ela, zajtra Urban