Trinásť vynovených krížov symbolizuje vďaku za slobodu

Na cintoríne na Bratislavskej ceste v Piešťanoch zrekonštruovali nielen hlavný chodník, ale úpravy zasiahli aj múr medzi evanjelickou a katolíckou časťou cintorína. V časti, kde bol múr značne poškodený, došlo k jeho čiastočnému odstráneniu. Správa cintorínov upravila aj hrobové miesta padlých vojakov.

Na cintoríne na Bratislavskej ceste inštalovali nové kríže padlým vojakom druhej svetovej vojny. (Autor: vd)

Sú tam nové kríže s tabuľkami, na ktorých sú mená trinástich vojakov. Hovorí sa, že číslo trinásť je symbolické. V tomto prípade teda ide o symbol hodný úcty. Ako sa uvádza na webovej stránke pohrebnictvo.sk, ide o hrobové miesta 13 našich vojakov z druhej svetovej vojny. Hroby nemeckých vojakov boli exhumované a ostatky uložené na cintorínoch pre ne vytvorených. Na správu týchto hrobových miest prispieva finančnými prostriedkami aj Ministerstvo vnútra SR.

Správca piešťanského cintorína sa však o vojenské hroby stará nad rámec – s úcty k ľuďom, ktorí položili životy za našu slobodu.  

0 Shares

Najnovšie správy

Už 31. ročník prehliadky historických vozidiel pod názvom Piešťanské Zlaté stuhy sa uskutočnil minulý týždeň od štvrtka do soboty na…
  • 14.06.2024, 06:11
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je piatok 14. júna. Tento deň je Svetovým dňom darcov krvi. V roku 1934 sa v Piešťanoch narodil športový…
  • 14.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 15. júna 2024
Meniny má Vít, zajtra Bianka, Blanka