Kolobežky nemajú stáť krížom cez chodník

Zelené kolobežky sú v Piešťanoch v aktuálnej sezóne dostupné už mesiac. No ani toľko času nestačilo niektorým jazdcom, aby sa naučili, že parkovať ich treba tak, aby čo najmenej obmedzovali všetkých ostatných – chodcov, cyklistov, vozičkárov či šoférov.

Kolobežku je potrebné zaparkovať pozdĺž chodníka. (Autor: am)

Zdieľaná elektrická kolobežka má ľuďom uľahčiť prepravu, no neznamená to, že má jednému pomôcť a ďalšie desiatky obmedziť. I preto má byť po skončení jazdy zaparkovaná tak, aby neprekážala ostatným. Jazdci ich nemajú nechávať na cestách, v strede chodníkov, tesne za priechodmi pre chodcov, spadnuté na zemi, odstavené pred vstupom do garáží a pod. Skutočne je potrebné rešpektovať, že po chodníkoch musia bezpečne prejsť kočíky, vozičkári či ľudia s pomocnými barlami. Kolobežkou nie je vhodné blokovať či obmedzovať autá.

Nezodpovedného nájomcu môžu priamo zo spoločnosti dohľadať a upozorniť ho na nevhodné zaobchádzanie s kolobežkou. V prípade ďalších porušení pravidiel mu udelia čierny bod. Pokiaľ je to užívateľ, ktorý pravidlá porušuje neustále, zablokujú ho v aplikácii Bolt na celosvetovej úrovni.

V aplikácii sa nachádza možnosť, prostredníctvom ktorej môžete nevhodné parkovanie, prípadne zahodenú kolobežku nahlásiť. Nájdete ju v ľavom dolnom rohu a má ikonku výstražného trojuholníka. Vďaka tomu bude môcť spoločnosť vyhľadať, kto sa na zelenom tátošovi vozil ako posledný.

95 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 30. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom prekladateľov, Svetovým dňom srdca a Medzinárodným dňom nepočujúcich. Meniny má…
  • 29.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2023, 22:37
  • Dobré ráno, Piešťany!