Kraj zrekonštruuje most medzi Rakovicami a Veselým za 266-tisíc eur

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) spúšťa rekonštrukciu mosta na ceste druhej triedy medzi obcami Veselé a Rakovice v okrese Piešťany v hodnote 266-tisíc eur. Most bude kompletne uzavretý v noci z nedele na pondelok 18. júla, pričom obchádzkové trasy budú určené dočasným dopravným značením. Ako informuje Odbor komunikácie TTSK v tlačovej správe, prímestské autobusy budú jazdiť podľa upravených cestovných poriadkov. Uzatvorenie mostu potrvá až do polovice septembra.

(Autor: TTSK)

„Rekonštrukcie mostov sme si dali ako prioritu, pretože boli niekoľko desiatok rokov zanedbané a stali sa nebezpečné. Aktuálne sa púšťame do celkovej opravy ďalšieho z nich, ktorý je výrazne poškodený. So starostami dotknutých obcí aj so zástupcami významného zamestnávateľa v regióne Plantex sme sa skoordinovali, aby dočasná uzávera mosta čo najmenej zasiahla do bežného života obyvateľov. Tomu sme prispôsobili aj fungovanie prímestskej autobusovej dopravy a obchádzkové trasy,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Obyvateľov Veselého, Dubovian či Veľkých Kostolian na ceste do Piešťan čaká obchádzka uzatvoreného mostu cez Drahovce.

Počas prvého dňa uzávierky prebehne kontrola osadeného dočasného dopravného značenia na obchádzkových trasách a až následne v priebehu dňa sa začne so stavebnými prácami. V transparentnom verejnom obstarávaní, ktoré realizovala Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja, uspela spoločnosť Colas Slovakia a. s. Rekonštrukčné práce na moste si budú vyžadovať zvýšenú mieru pozornosti zhotoviteľa vzhľadom na to, že sú v jeho tesnej blízkosti vedené viaceré siete ako plyn alebo vysoké elektrické napätie.

Zmluvný autobusový dopravca župy ARRIVA Trnava upravil cestovné poriadky prímestských liniek prechádzajúcich cez obce Veselé a Rakovice smerom na Trnavu, Vrbové aj Piešťany. Konečné zastávky spojov smerujúcich z oboch smerov budú dočasne vytvorené v tesnej blízkosti mosta. Cestujúci budú môcť prejsť po lávke vedľa mosta, nastúpiť do ďalšieho autobusu a pokračovať v jazde. Aktualizované cestovné poriadky prímestských liniek platné od pondelka 18. júla sú zverejnené na webovej stránke župy i dopravcu. Obchádzka mostu medzi Rakovicami a Veselým podľa informácii z TTSK potrvá až do polovice septembra. Obyvateľov Veselého, Dubovian či Veľkých Kostolian na ceste do Piešťan čaká obchádzka uzatvoreného mostu cez Drahovce.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 21. mája. Tento deň je Svetovým dňom kultúrnej rozmanitosti pre dialóg a rozvoj. Meniny má Zina.
  • 21.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 23. mája 2024
Meniny má Želmíra, zajtra Ela