Návštevníkov z Izraela chcú prilákať na piešťanské bahno aj Skalický trdelník

  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Spravodajstvo
  • 15. júla 2022, 12:55

Zástupcovia izraelských cestovných kancelárií absolvovali poznávaciu cestu po Trnavskom kraji, ukázali im zaujímavé miesta od Skalice po Šamorín.

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj zorganizovala v uplynulých dňoch poznávaciu cestu pre vybraných zástupcov cestovných kancelárií z Izraela. Cieľom takmer týždňového zážitkového programu bolo predstaviť im potenciál Trnavského kraja, poukázať na jeho dostupnosť prostredníctvom letiska v Piešťanoch a opäť prilákať izraelských návštevníkov. KOCR o tom informovala v tlačovej správe.

„Našou snahou bolo ukázať krásy kraja cez nevšedné zážitky. Preto mali možnosť ochutnať svetovú medovinu v Dolnej Krupej, vyskúšať prípravu Skalického trdelníka, degustovať niekoľko vzoriek vín z nášho regiónu a na vlastnej koži zažiť liečivé účinky piešťanského bahna a prameňov. Na záver programu sme diskutovali aj o konkrétnych termínoch a možnostiach predaja destinácie Trnavský kraj zážitkov,“ informovala Agáta Mikulová, výkonná riaditeľka KOCR Trnavský kraj.

Jedným z bodov programu bola aj návšteva Múzea holokaustu v Seredi ako miesta, ktoré by sa mohlo dostať do turistického programu pre izraelských návštevníkov. Ukážkou rôznorodých možností, ktoré kraj ponúka, bola aj prehliadka športového komplexu v Šamoríne. Zástupcovia izraelských cestovných kancelárií sa tiež stretli s predstaviteľmi Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany a oblastných organizácií cestovného ruchu.

sita

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 21. mája. Tento deň je Svetovým dňom kultúrnej rozmanitosti pre dialóg a rozvoj. Meniny má Zina.
  • 21.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 23. mája 2024
Meniny má Želmíra, zajtra Ela