Bytový komplex Camelia Residence vdýchne hotelu Satelit nový život

  • Inzercia
  • 11. júla 2022, 14:57

Skvelá správa nielen pre Piešťancov. Bývalý hotel v centre Piešťan už čoskoro prebudujú na nové atraktívne bývanie.

(Autor: www.cameliaresidence.sk)

Projekt, ktorý vyrastie priamo v centre jedného z najkrajších kúpeľných miest na Slovensku, je jedinečný nielen atraktívnou polohou a dômyselným architektonickým riešením, ale aj spôsobom svojho vzniku.

Citlivá a zodpovedná rekonštrukcia

Na Slovensku sme si už akosi zvykli na to, že pri budovaní nového až príliš často ničíme už existujúce – bez akéhokoľvek rešpektu k minulosti či životnému prostrediu. Projekt Camelia Residence sa však vydal náročnejšou a zodpovednejšou cestou. Hotel Satelit, ktorý už prestal plniť svoju pôvodnú funkciu, prejde namiesto búrania citlivou rekonštrukciou, ktorá mu vdýchne úplne nový život. Ako zdôrazňujú autori architektonického návrhu z renomovaného štúdia MOROCZTACOVSKY, bytový komplex nadväzuje na architektúru pôvodnej ikonickej stavby hotela a jeho prestavbou vznikne moderné bývanie na úrovni.

Atraktívna lokalita v srdci mesta

Miesto, kde sa hotel Satelit mení na Camelia Residence, Piešťanci veľmi dobre poznajú. Námestie Juraja Murgaša priamo susedí s pešou zónou aj so známou Winterovou ulicou, pulzujúcou tepnou mestského života v Piešťanoch. Okrem príjemných kaviarničiek, reštaurácií, cukrární či malých obchodíkov, ktoré dotvárajú atmosféru kúpeľného mesta, sa môžu budúci obyvatelia Camelia Residence tešiť aj na bohaté kultúrne vyžitie. Budú to mať len pár krokov ku kinu Fontána či Domu umenia, kde sa po celý rok koná množstvo zaujímavých podujatí, ako napríklad obľúbený filmový festival Cinematik.

To najlepšie, čo Piešťany ponúkajú

Lokalita bývalého hotela Satelit nebola vybraná náhodne. Projekt Camelia Residence chce majiteľov nových bytov čo najviac priblížiť k tomu najlepšiemu, čo Piešťany ponúkajú. Okrem spomínanej pešej zóny či kultúrnych zariadení je to blízko aj k rozľahlému Mestskému parku ako stvorenému na každodenné prechádzky, víkendové pikniky či športové aktivity. Najväčšou pýchou Piešťan sú však nepochybne blahodarné termálne pramene.

Aj tie sú z Camelia Residence na skok. Stačí prejsť slávny Kolonádový most a ste na Kúpeľnom ostrove, kde sa nachádzajú najznámejšie spa hotely, ktoré lákajú na wellness a ozdravné procedúry. Nádych romantiky dávajú ostrovu tri leknové jazierka, popri ktorých sa pyšne prechádzajú pestrofarebné pávy.

Bývanie povýšené na umenie žiť

O citlivom vzťahu k vlastnej minulosti  i mestu ako takému svedčí aj názov Camelia Residence. Ako je známe, Piešťany pravidelne navštevoval popredný secesný maliar Alfonz Mucha, ktorý mal k mestu veľmi blízky vzťah. Tento svetoznámy umelec sa stal inšpiráciou aj pre autorov projektu, bytový komplex preto pomenovali po jednom z jeho najznámejších diel – Dáma s kaméliami. A ide o pomenovanie vskutku výstižné. Projekt je totiž sám o sebe umeleckým dielom, ktoré ponúka nielen vysokú estetickú kvalitu, ale aj zdravé a komfortné bývanie. Bývanie povýšené na umenie žiť.

Viac na www.cameliaresidence.sk

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2024, 00:02
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 27. mája 2024
Meniny má Iveta, zajtra Viliam