Úspešné vystúpenie Piešťancov na ME

• 6. júla 2022, 10:50

V srbskom Belehrade sa v dňoch 23. až 26. júna konali Majstrovstvá Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike. Až 33-člennú slovenskú reprezentáciu tvorilo aj sedem Piešťancov pod vedením trénera Róberta Erbana.

Zľava: Viktor Samuel Podhradský, Daniel Rybanský, Michal Zrutta, Hana Gavorová, Peter Kizek, Romana Švecová, tréner Róbert Erban a Matej Današ. (Autor: Sidónia Podhradská)

V kategórii juniorov sa predstavili kajakári Hana Gavorová, Romana Švecová a Michal Zrutta, medzi pretekármi do 23 rokov štartovali kajakári Matej Današ, Viktor Samuel Podhradský a Daniel Rybanský a kanoista Peter Kizek.

Všetci naši pretekári sa v silnej európskej konkurencii nedali zahanbiť a potvrdili svoju top formu. Po náročných rozjazdách sa aj napriek tropickým horúčavám prebojovali až do vytúženého finále. Len o 0,21 sekundy ušla medaila Podhradskému s Današom v K2 na 1000-metrovej trati. Zrutta v K4 na 500 m získal spolu Tóthom, Doktoríkom a Kukučkom šieste miesto. Rybanský s Holkom v K2 na 500 m skončili na ôsmej priečke. Gavorová so Švecovou spolu s Husárikovou a Mukovou obsadili v K4 na 500 m deviate miesto. Kizek spolu so Strýčkom si vypádlovali v C2 na 1000 m piate a v C2 na 500 m siedme miesto.

Počas európskeho šampionátu pokračovala séria pretekov aj na Slovensku, uskutočnil sa 64. ročník Trenčianskej regaty. Súťažilo viac ako 500 pretekárov zo slovenských, českých a poľských klubov. Pod vedením trénera Mária Klieštenca sa na štart postavilo aj 37 piešťanských pretekárov, ktorí si so svojimi rovesníkmi zmerali sily v sobotu na 200- a 2000-metrových tratiach a v nedeľu na 2000- až 6000-metrových tratiach.

V Pohári tímov so ziskom 191,5 bodu obsadili medzi 28 klubmi tretie miesto a celkovo si vybojovali 16 medailí (3 – 8 – 5). Zlato získali kajakárka Lara Hanáková (2x) a kanoista Michal Szobolovszký, striebro kajakári Michal Uhrík (3x), Martin Uhrík, Šimon Urban, Milan Jankech, Ema Ondrejičková a kanoistka Gloria Galbavá, bronz Viktória Kozicová, Timea Stančeková, Ema Ondrejičková, Gloria Galbavá a Matej Michálek. Len o kúsok utiekol cenný kov, a to až trikrát, Martinovi Bábikovi. Nepopulárnu zemiakovú medailu získali i Mário Zachar, Tomáš Tapušík, Eliška Gajdošíková, Sofia Noskovičová s Karolínou Schultzovou. Sidónia Podhradská