Dvom rodinám vyskákali 1800 eur

Na Námestí slobody v Piešťanoch sa opäť pomáhalo. Desiatky trampolín „horeli“ pod nohami aktívnych žien, ktoré si prišli zaskákať na Charitatívny jumping maratón 2022. V sobotu 25. júna tak tanečná hudba znela celým srdcom kúpeľného mesta.

Charitatívny jumping maratón 2022 (Autor: am)

Malé trampolíny prilákali nielen desiatky žien milujúcich pohyb, ale upútali aj náhodných okoloidúcich. Tí sledovali, ako sa nielen predcvičovateľom, ale i samotným zúčastneným aktívne zdvíhajú kolená či koordinovane hýbu boky a ruky. Jumping totiž nie je náhodné skákanie, ale ucelený systém cvičenia, ktoré má svoju štruktúru, následnosť a, samozrejme, tiež výsledky. Cvičiaci si okrem posilňovania svalstva a formovania postavy bez zaťaženia kĺbov posilňujú i svoj kardiovaskulárny systém, pričom cvičenie poskytuje aj ďalšie zdravotné benefity.

Tentoraz si však okrem potu a endorfínov cvičiaci odnášali i dobrý pocit. Podujatie totiž malo charitatívny účel – vyzbierané štartovné v plnej výške poputuje na pomoc dvom rodinám. Jednou z nich je rodina bojovníka Matiaska, chlapčeka, ktorý sa narodil so vzácnym a zriedkavým syndrómom, a mame v núdzi – Ivone.  

„Som nesmierne šťastná, že sa nám podarila veľká vec a spojili sme príjemné s užitočným. Je krásne pomáhať tým, ktorí to potrebujú, lebo takých je medzi nami veľmi veľa. Aj keď je to kvapka v mori, ale dôležité je chcenie a zapojenie sa. Teším sa z krásnej akcie a z toho, že sa nám podarilo vyzbierať pre dve rodinky krásnych 1800 eur,“ uviedla Jana Jesenská, ktorá podujatie organizovala. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda