Labe aréna patrila piešťanským veslárom

Minulý víkend piešťanská veslárska mládež lovila cenné kovy v Labe aréne na severe Čiech. V dorasteneckej kategórii sa darilo tradične piešťanským 15 a 16 ročným veslárom na medzinárodných majstrovstvách Českej republiky vo veslovaní v Račiciach. Na náročnej trojdňovej regate sa tromi víťazstvami v rozjazde, v semifinále a vo finále stal čerstvým majstrom Českej republiky pre rok 2022 na skife dorastencov stále len 15 ročný Viktor Jurga medzi 17 pretekármi z Českej republiky.

Skupina veslárov s trénerom Andrejom Vičanom. (Autor: Branislav Jurga)

Na tento výkon nadviazala výborným výsledkom Simona Weiszová so ziskom striebornej medaily na skife dorasteniek. Darilo sa aj dvojskifu dorastencov v posádke Alex Klein a Viktor Jurga, so štvrtým miestom vo finále A sa stali najlepšími 15-ročnými veslármi medzi  celkovo dvadsiatimi posádkami z ČR a SR.

Štvrté miesto obsadil aj dvojskif junioriek Anna Kublová a Simona Weiszová. Medzi juniorkami sa do finále A medzi šesť najlepších skifárok prebojovala Sofia Gono, ktorá finišovala na šiestej priečke v konečnom poradí  pred siedmou Annou Kublovou. 

Párová štvorveslica v zložení posádky Oskar Gono, Alex Klein, Marcel Škulec a zo Šintavy Adam Čambál, doveslovala vo finále B na celkovom jedenástom mieste spomedzi dvadsiatich štartujúcich štvorveslíc. Rovnaké umiestnenie sa podarilo vybojovať aj dvojskifu Marcel Škulec a Adam Čambál, z celku 20 dvojskifov.

Branislav Jurga

84 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 27.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 26.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 28. septembra 2023
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela