Labe aréna patrila piešťanským veslárom

Minulý víkend piešťanská veslárska mládež lovila cenné kovy v Labe aréne na severe Čiech. V dorasteneckej kategórii sa darilo tradične piešťanským 15 a 16 ročným veslárom na medzinárodných majstrovstvách Českej republiky vo veslovaní v Račiciach. Na náročnej trojdňovej regate sa tromi víťazstvami v rozjazde, v semifinále a vo finále stal čerstvým majstrom Českej republiky pre rok 2022 na skife dorastencov stále len 15 ročný Viktor Jurga medzi 17 pretekármi z Českej republiky.

Skupina veslárov s trénerom Andrejom Vičanom. (Autor: Branislav Jurga)

Na tento výkon nadviazala výborným výsledkom Simona Weiszová so ziskom striebornej medaily na skife dorasteniek. Darilo sa aj dvojskifu dorastencov v posádke Alex Klein a Viktor Jurga, so štvrtým miestom vo finále A sa stali najlepšími 15-ročnými veslármi medzi  celkovo dvadsiatimi posádkami z ČR a SR.

Štvrté miesto obsadil aj dvojskif junioriek Anna Kublová a Simona Weiszová. Medzi juniorkami sa do finále A medzi šesť najlepších skifárok prebojovala Sofia Gono, ktorá finišovala na šiestej priečke v konečnom poradí  pred siedmou Annou Kublovou. 

Párová štvorveslica v zložení posádky Oskar Gono, Alex Klein, Marcel Škulec a zo Šintavy Adam Čambál, doveslovala vo finále B na celkovom jedenástom mieste spomedzi dvadsiatich štartujúcich štvorveslíc. Rovnaké umiestnenie sa podarilo vybojovať aj dvojskifu Marcel Škulec a Adam Čambál, z celku 20 dvojskifov.

Branislav Jurga

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2024, 00:02
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 27. mája 2024
Meniny má Iveta, zajtra Viliam