Dve nehody cyklistov na cyklochodníku z Piešťan do Hornej Stredy zapríčinil hrboľ uprostred cesty

Dve nehody cyklistov na novej cyklotrase z Piešťan do Horenej stredy sa odohrali uplynulý víkend. Podľa polície môže za to hrboľ na cyklochodníku a nepozornosť. Policajti obe dopravné nehody, ktoré sa stali cez víkend, zaevidovali so zranením.

(Autor: polícia)

Nerovnosť v strede cyklocesty

Prvý nabehol na nerovnosť 67 ročný cyklista v sobotu, doobeda. Pri jazde na bicykli zn. Triban si vypuklinu v strede cyklotrasy nevšimol, s kolesom na ňu nabehol a nešťastne spadol. S vážnym úrazom hlavy ho prevážali záchranári do piešťanskej nemocnice.

Zrazili sa dvaja cyklisti

V nedeľu policajti na tom istom mieste dokumentovali ďalšiu nehodu. Štyridsaťjeden ročný cyklista chcel predchádzať v smere jazdy päťdesiattriročnú ročnú cyklistku. Prešiel do stredu cyklotrasy, kde už nestihol zareagovať na nerovnosť, stratil stabilitu a dostal sa do kolíznej situácie s predchádzanou cyklistkou.

So svojim bicyklom dopadol na staršiu ženu. Tá si pri páde na zem zranila zápästie. Podľa predbežnej správy z nemocnice utrpela žena ľahké zranenie. Muž bol s drobným oderkami jednorazovo ošetrený. Obaja cyklisti mali dychové skúšky na alkohol negatívne. Obe dopravné nehody sú naďalej v štádiu policajného objasňovania.

Za zjazdnosť cesty na cyklochodníku je zodpovedný správca komunikácia. Cyklista je však povinný sa na jazdu plne sústrediť a v prípade, že nie je cestička pre cyklistov zjazdná, jazdí sa pri pravom okraji vozovky.

„Zároveň dávame do pozornosti, že nedostatky na cestách, rôzne výmole, nerovnosti môžu aj občania nahlásiť priamo správcovi komunikácie,“ doplňuje trnavská polícia.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 3. októbra. V Slanici sa 3. októbra 1762 narodil jazykovedec a národovec Anton Bernolák. Tento deň je…
  • 02.10.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 30. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom prekladateľov, Svetovým dňom srdca a Medzinárodným dňom nepočujúcich. Meniny má…
  • 29.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2023, 22:37
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 01.10.2023, 00:56
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 2. októbra 2023
Meniny má Levoslav, zajtra Stela