Žiaci ŠPK si na majstrovstvách SR vyplávali 27 medailí

• 26. júna 2022, 00:02

V Banskej Bystrici sa od 10. do 12. júna konali majstrovstvá Slovenska starších a mladších žiakov v plávaní. Podujatie na Štiavničkách bolo plaveckou generálkou v krytom bazéne, kde sa budú konať plavecké súťaže EYOF 2022 v termíne 24.-30. júla. Majstrovstiev sa zúčastnilo 414 plavcov z 58 klubov. Plavci ŠPK Kúpele Piešťany mali na majstrovstvách 22 zástupcov – 10 chlapcov a 12 dievčat. Počínali si veľmi úspešne, keď vyplávali 27 medailí – šesť zlatých, 10 strieborných a 11 bronzových.

Plavci ŠPK Kúpele Piešťany potvrdili, že patria k slovenskej špičke. (Autor: Radoslav Suchánek)

Najúspešnejšou pretekárkou Kúpeľov bola Karolina Valko. Vyplávala si tri tituly majsterky Slovenska v disciplínach 200 m voľný spôsob, 200 m polohové preteky, 400 m polohové preteky, a strieborná bola na 100 m motýlik. To bola bilancia za prvé tri pretekové poldni, žiaľ, z ostatných dvoch sa musela pre zdravotné ťažkosti odhlásiť.

Medzi staršími chlapcami bol najlepší po veľmi pekných zlepšeniach osobných časov Rastislav Čačík. Trikrát bol individuálne strieborný na 400 m voľný spôsob, 400 m polohové preteky a 1500 m voľný spôsob. Lucia Slámová si medzi 12-ročnými žiačkami vybojovala tiež tri strieborné pozície na 400 m voľný spôsob, 100 m znak a 200 m znak, ku ktorým pridala ešte tretie miesta na 800 m voľný spôsob a 400 m polohové preteky.

Michaela Mosná sa postavila na bronzový stupienok po doplávaní 400 m voľný spôsob 13-ročných dievčat. Marko Šprlák-Zmora bol dekorovaný po zápolení na 1500 m voľný spôsob tiež bronzovou medailou medzi 14-ročnými žiakmi. Medzi mladšími žiačkami sa darilo Michaele Csenkyovej, ktorá bola ocenená striebrom na 50 m voľný spôsob a za 100 m voľný spôsob a 200 m znak mali jej medaily bronzový lesk. Kristína Kiralová sa postavila na bronzový stupienok po odplávaní ťažkej trate 200 m motýlik. Individuálny medailový sumár plavcov ŠPK Kúpele doplnil na 800 m voľný spôsob bojovným výkonom s bronzovým leskom Sebastián Hornák.

Piešťancom sa darilo aj v štafetách. Titul majstra si vybojovala štafeta mix starších žiakov v zložení Mosná, Šprlák-Zmora, Slámová a Čačík. Na prvom mieste doplávali aj mladšie žiačky na 4×100 m voľný spôsob v zložení Radosavljevič, Filipová, Martinkovičová, Csenkyová a 4×100 m polohové preteky v zložení Radosavljevič, Martinkovičová, Csenkyová a Filipová. Na strieborný úspech dosiahli staršie žiačky na 4×100 m voľný spôsob v zložení Mosná, Kiralová, Slámová a Valko. Ocenená striebrom bola i štafeta starších žiakov na 4×100 m polohové preteky mix v zložení Slámová, Filus, Mosná a Čačík.

Bronzové medaily vo farbách Kúpeľov za ich výkony po dohmatnutí na krk zavesili organizátori štafetám na 4×100 m polohové preteky v zložení Slámová, Mosná, Kiralová a Valko, na 4×100 m polohové preteky starších žiakov Zurek, Filus, Šprlák-Zmora a Čačík i na 4×100 m voľný spôsob mladších žiakov mix v zostave Kozelka, Martinkovičová, Csenkyová a Hornák.