Ukrajinský balet vystúpi v Piešťanoch

Z dôvodu vojnovej situácie v krajine nemajú ukrajinskí baletní umelci a umelkyne možnosť vystupovať na ich prvej scéne – v Národnom divadle Ukrajiny Tarasa Ševčenka. Preto uskutočňujú oficiálne turné v krajinách Európskej únie s cieľom zachovať kultúrne dedičstvo a sprostredkovať krásu i vznešenosť ukrajinského umenia. Predstavia sa aj v Piešťanoch, konkrétne v piatok 24. júna o 19.30 h v Dome umenia.

Baletné predstavenie má charitatívny účel. (Autor: archív súboru)

Počas večera vystúpia sólisti Baletu Národného divadla Ukrajiny spolu s umeleckou riaditeľkou Olenou Filipievovou. Program je zložený z fragmentov inscenácií ukrajinského a svetového baletného repertoáru. Podujatie je súčasťou charitatívneho turné ukrajinského národného baletu na Slovensku.

Vstupné na podujatie je 20 eur, pričom vstupenky si môžete zakúpiť v pokladni Domu umenia Piešťany a v sieti Ticketportal. Rezervovať si ich môžete prostredníctvom portálu www.navstevnik.sk. Vyzbierané financie zo vstupného poputujú na podporu Národného divadla Ukrajiny Tarasa Ševčenka. 

35 Shares

Najnovšie správy

Na Námestí slobody v Piešťanoch sa opäť pomáhalo. Desiatky trampolín „horeli“ pod nohami aktívnych žien, ktoré si prišli zaskákať na…
  • 02.07.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je sobota 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2022, 00:05
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 3. júla 2022
Meniny má Miloslav, zajtra Prokop