Tri hodiny vyťahovali vrbovskí hasiči mačiatko zo studne

Celé tri hodiny zachraňovali dobrovoľní hasiči z Vrbového malé mačiatko, ktoré spadlo do hlbokej studne. Technicky náročný zákrok a hlavne ľudsky pekný skutok bol odmenený úspechom. Hodiny úsilia neboli márne, mačiatko zachránili, osušili a odovzdali majiteľke.

(Autor: FB DHZ Vrbové)

O podobné zásahy nebýva v našom regióne núdza. Hasiči, či už profesionálni, alebo dobrovoľní, podchvíľou zachraňujú nejaké nemé stvorenie. Ak si spomínate, raz horolezeckou technikou zachraňovali psa v kameňolome, inokedy sú naporúdzi labuti, ktorá uviazne v zamrznutom ľade, často ich volajú k úľu včiel, ktorý vyletí na strom, alebo k srncovi, čo ostane uviaznutý medzi mrežami oplotenia. Príkladov záchrany zvierat je i v našom týždenníku každoročne požehnane.

Mačiatko spadlo do hlbokej studne.

Dvojnohé či štvornohé tvory zachraňujú aj policajti. Len prednedávnom sme zverejnili video, v ktorom starostlivý mestský policajt zastavil premávku, aby mohli po ceste prejsť káčatká.

2K Shares

Najnovšie správy

Dňa 15 augusta 2022 pred 12-tou hodinou bol na linku tiesňového volania ohlásený požiar rodinného domu vo Vrbovom. Po vykonanom…
  • 16.08.2022, 07:58
  • Spravodajstvo / Región
streda, 17. augusta 2022
Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena