Tri hodiny vyťahovali vrbovskí hasiči mačiatko zo studne

Celé tri hodiny zachraňovali dobrovoľní hasiči z Vrbového malé mačiatko, ktoré spadlo do hlbokej studne. Technicky náročný zákrok a hlavne ľudsky pekný skutok bol odmenený úspechom. Hodiny úsilia neboli márne, mačiatko zachránili, osušili a odovzdali majiteľke.

(Autor: FB DHZ Vrbové)

O podobné zásahy nebýva v našom regióne núdza. Hasiči, či už profesionálni, alebo dobrovoľní, podchvíľou zachraňujú nejaké nemé stvorenie. Ak si spomínate, raz horolezeckou technikou zachraňovali psa v kameňolome, inokedy sú naporúdzi labuti, ktorá uviazne v zamrznutom ľade, často ich volajú k úľu včiel, ktorý vyletí na strom, alebo k srncovi, čo ostane uviaznutý medzi mrežami oplotenia. Príkladov záchrany zvierat je i v našom týždenníku každoročne požehnane.

Mačiatko spadlo do hlbokej studne.

Dvojnohé či štvornohé tvory zachraňujú aj policajti. Len prednedávnom sme zverejnili video, v ktorom starostlivý mestský policajt zastavil premávku, aby mohli po ceste prejsť káčatká.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 20. mája. Tento deň Medzinárodným dňom klinických experimentov, Medzinárodným dňom stepu a Svetovým dňom masmédií. Meniny má…
  • 20.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. mája 2024
Meniny má Bernard, zajtra Zina