Z medzinárodnej regaty sa Piešťanci vrátili medailoví

• Kanoistika
  • 16. júna 2022, 17:30

Areál rýchlostnej kanoistiky na bratislavskom Zemníku hostil 3.-5. júna 264 pretekárov z 15 krajín. Pretekalo sa tri dni v troch vekových kategóriách (kadeti, juniori a U23) na troch dĺžkovo rozdielnych tratiach v deviatich dráhach.

Toto rozprávkovo magické číslo prinieslo mnohým vysnívané výsledky. Slovensko v záverečnom bodovaní skončilo na krásnom druhom mieste so ziskom 376 bodov hneď za víťazným Poľskom (479) a pred tretím Nemeckom (352). Naši reprezentanti získali 13 zlatých, 17 strieborných a 13 bronzových medailí. Reprezentačné dresy si pod vedením trénera Mária Klieštenca oblieklo aj šesť Piešťancov, ktorí získali nasledovné pódiové umiestnenia:

Daniel Rybanský (U23) – 3x zlato v K1, K2 a K4 na 500 m

Matej Današ (U23) – zlato v K2 na 1000 m a v K4 na 500 m, bronz v K2 na 500 m

Viktor Samuel Podhradský (U23) – zlato v K2 na 1000 m, bronz v K2 na 500 m

Michal Zrutta (junior) – zlato v K4 na 500 m, bronz v K1 na 500 m

Hana Gavorová s Romana Švecová (juniorky) – striebro v K4 na 500 m

Za klub Kajak-Kanoe Piešťany sa v náročnej konkurencii predstavil aj kadet Martin Bábik, ktorý si vypádloval dve strieborné medaily – v K1 na 1000 m a v K4 na 500 m, a Corwin Corrington (U 23), ktorý sa predstavil v K1 na 200, 500 i 1000 m a umiestnil sa na piatej priečke v semifinále.