Do čela Trnavského kraja majú už aj Kotleobovi fašisti svojho kandidáta

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 16. júna 2022, 15:12

Kandidátom strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja bude jej podpredseda Martin Beluský, ktorý je aj poslancom Národnej rady SR. Podľa predsedu strany Mariána Kotlebu v ňom strana ponúka slušnú, odbornú a konzervatívnu alternatívu voči súčasnému vedeniu kraja.

Beluský je zatiaľ druhým uchádzačom o post predsedu Trnavského samosprávneho kraja. (Autor: pm)

Beluský pri oznamovaní svojej kandidatúry povedal, že samosprávne kraje zažívajú za ostatných osem rokov hospodársky rast, daňové príjmy im narástli takmer dvojnásobne, pritom žiadne nové kompetencie im nepribudli. „Samosprávne kraje majú teraz toľko peňazí, že nevedia, čo s nimi, tak ich rozhadzujú na totálne hlúposti. Zakladajú si rôzne neziskové organizácie, platia riadiace funkcie, ale nedávajú peniaze ľuďom, ktorí to potrebujú najviac,“ povedal Beluský. V prípade zvolenia na post župana by do konca volebného obdobia zostal aj poslancom národnej rady, ale v ďalších parlamentných voľbách by už nekandidoval.

Ľudová strana Naše Slovensko bude mať vo všetkých okresoch aj kandidátov na župných poslancov. Svoj volebný program pre Trnavský kraj predstaví približne dva mesiace pred voľbami, ktoré sa budú konať 29. októbra.

Beluský je zatiaľ druhým uchádzačom o post predsedu Trnavského samosprávneho kraja, minulý týždeň oznámil kandidatúru starosta malej obce Ratkovce Martin Červenka.

 (SITA)

66 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 21. septembra. Tento deň je Svetovým dňom Alzheimerovej choroby, Svetovým dňom vďačnosti a Medzinárodným dňom mieru. Meniny…
  • 20.09.2023, 21:20
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 21. septembra 2023
Meniny má Matúš, zajtra Móric