Piešťanci s titulmi majstrov kraja

• 12. júna 2022, 00:01

V Trnave sa v sobotu 28. mája konali atletické majstrovstvá západoslovenskej oblasti v kategóriách starší žiaci a dorast. Z atletického oddielu TJ Družba Piešťany bojovalo o titul majstra kraja deväť športovcov. Reprezentanti Piešťan získali dohromady 13 medailí.

Úspešné piešťanské atlétky na krajských majstrovstvách v Trnave. (Autor: Annamária Halmová)

Majsterkou kraja v behoch na 60 a 150 metrov sa v kategórii starších žiačok stala Petra Baláková. V silnej konkurencii sa presadila aj Zorka Krupová, ktorá získala bronz v behu na 60 m a striebro v skoku do diaľky.

Natália Krepopová, ešte stále mladšia žiačka, si z Trnavy odniesla bronz v behu na 800 m. Samuel Krepop bol tretí v skoku do diaľky a druhý v behu na 800 m. Štvrté miesto v behu na 800 m obsadil Adam Massalkhi. Ďalší mladší žiak z Piešťan, Matej Brežný, bol v behu na 1500 m v konkurencii starších atlétov tretí.

Zlaté medaily v kategórii dorastencov si v hode diskom a vo vrhu guľou vybojoval Pavol Müller. Andrea Ciklaminiová bola najrýchlejšia v behu na 800 m. Matúš Kubala získal striebro v skoku do diaľky a bronz v behu na 1500 m.