V Malženiciach horela hala na výrobu betónových prefabrikátov

  • Kraj
  • 11. júna 2022, 21:00

Hasiči z Trnavy, Leopoldova a dobrovoľní hasiči zasahovali v sobotu popoludní pri rozsiahlom požiari haly na výrobu betónových prefabrikátov v Malženiciach v okrese Trnava. Požiar sa podľa hasičov pravdepodobne rozšíril z dvora, kde sú uskladnené plastové rúry. Lokalizovať sa im ho podarilo krátko po 16.00 h, naďalej však pokračovali v likvidačných prácach. Pri požiari prišlo aj k výbuchu propán-butánovej tlakovej nádoby.

foto: FB DHZ Veľké Kostoľany

Trnavská polícia na sociálnej sieti potvrdila, že k ujme na životoch a na zdraví pri tejto udalosti nedošlo. Škody boli odhadnuté na približne 40-tisíc eur. Zisťovateľ príčin požiarov na mieste nepotvrdil, ale ani nevylúčil cudzie zavinenie. Prípadom sa ďalej bude zaoberať policajný vyšetrovateľ.

Podľa Prezídia Hasičského a záchranného zboru na mieste zasahovalo 12 profesionálov z Trnavy a Leopoldova a 19 hasičov z dobrovoľných hasičských zborov obcí Malženice, Veľké Kostoľany a Jaslovské Bohunice.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dňa 15 augusta 2022 pred 12-tou hodinou bol na linku tiesňového volania ohlásený požiar rodinného domu vo Vrbovom. Po vykonanom…
  • 16.08.2022, 07:58
  • Spravodajstvo / Región
streda, 17. augusta 2022
Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena