Volejbalové Sojky na majstrovstvách Slovenska

  • Šport / Ostatné športy
  • 10. júna 2022, 00:01

Mladšie žiačky VKM Piešťany sa v novom hernom type volejbalu, v tzv. MIDI štvorkovom volejbale, prebojovali aj napriek mnohým novým členkám len aktuálnej sezóny na majstrovstvá Slovenska.

Zľava: Katarína Dzurová, Chiara Biscontini, Lenka Lányiová, Nela Sedláková, Nina Kollárová, Debora Dérová, Nela Grzárová a trénerka Kristína Nagyová. (Autor: archív autora)

V Pezinku sa stretlo 12 tímov zo západnej, strednej aj východnej oblasti po štyri družstvá. V základnej skupine piešťanské dievčatá hrali s MVK Snina i s konečným víťazom majstrovstiev – ŠVK Pezinok. Skončili na treťom mieste, takže im prináležalo bojovať už len o 9.-12. priečku. Nakoniec obsadili síce až 11. miesto, no bojovali statočne a získali mnohé cenné skúsenosti, ktoré by chceli využiť v nasledujúcej sezóne. Vzhľadom na to, že mladšie a staršie žiačky VKM mali tento rok po dlhšom čase v súťažiach premiéru, treba skonštatovať, že zrejme svitá na lepšie časy pre ďalší loptový šport v Piešťanoch.

Kadetky sa počas sezóny herne aj výkonnostne zlepšovali.

Netreba zabúdať ani na kategóriu kadetiek, ktoré sa počas sezóny herne aj výkonnostne zlepšovali a svoj vzťah k volejbalu dokazovali bojovnosťou počas zápasov. Pre mnohé však bola táto sezóna v danej vekovej kategórii rozlúčkovou.

Uvedené úspechy by však neexistovali bez trénerskej opory Kristíny Nagyovej v kategórii mladších žiačok, Tamary Fuskovej v kategórii kadetiek a pod záštitou Jarmily Rúčkovej. 

Katarína Dzurová

10 Shares

Najnovšie správy

Dňa 15 augusta 2022 pred 12-tou hodinou bol na linku tiesňového volania ohlásený požiar rodinného domu vo Vrbovom. Po vykonanom…
  • 16.08.2022, 07:58
  • Spravodajstvo / Región
streda, 17. augusta 2022
Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena