Búrky budú vo štvrtok hroziť na celom Slovensku

  • počasie / Spravodajstvo
  • 9. júna 2022, 07:45

Meteorológovia vydali na štvrtok 9. júna prvý stupeň výstrahy pred búrkami pre celé Slovensko. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe. Pre všetky okresy platí výstraha do polnoci. SHMÚ upozorňuje na zvýšenú pravdepodobnosť výskytu búrok spojených s prudkým lejakom s intenzitou 20 – 30 milimetrov/30 min, s nárazmi vetra 18 – 23 metrov za sekundu (65 – 85 km/h) a s krúpami.

(Autor: shmu.sk)

„Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uviedol SHMÚ s tým, že pri búrkach môžu byť obmedzené ľudské aktivity a ohrozené zdravie. Intenzívny dážď totiž môže vyvolať prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch aj výskyt stekania vody zo svahov, bahnotoku, zatopenia pivníc, podchodov či podjazdov. Navyše, vietor dokáže spôsobiť škody menšieho rozsahu na porastoch a objektoch a krúpy môžu poškodiť vegetáciu.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda