Na babete jazdil bez prilby aj vodičáku, nafúkal a skončil v policajnej cele

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 8. júna 2022, 08:14

Policajti zastavili v pondelok popoludní v Špačinciach v okrese Trnava motocyklistu bez prilby na podomácky poskladanej babete. Počas kontroly absolvoval aj dychovú skúšku na alkohol, pri ktorej nafúkal 2,46 promile.

ilustračný obrázok (Autor: red)

Navyše policajti zistili, že 45-ročný motocyklista má zákaz viesť akékoľvek motorové vozidlá. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti s tým, že muža obmedzili na osobnej slobode a previezli na policajnú stanicu.

Dopravný policajt ho obvinil z prečinov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia. V rámci tzv. superrýchleho konania si muž počká v policajnej cele až do rozhodnutia súdu. V zmysle zákona mu môže hroziť trest odňatia slobody až na 2 roky.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 23. júna 2026
Meniny má Paulína, zajtra Sidónia