Gymnazistka napísala a ilustrovala knihu a vyhrala celoslovenskú „sočku“

Tretiačka anglickej bilingválnej triedy Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom Lenka Petrovičová napísala a ilustrovala knihu s názvom Priateľstvo na motýlích krídlach. Jej dielo bolo korunované úspechom. So svojou autorskou publikáciou tento rok vyhrala celoslovenské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti v odbore Teória kultúry, umenie, umelecká a odevná tvorba.

Lenka Petrovičová so svojou víťaznou publikáciou. (Autor: archív GJBM)

Víťazka porozprávala o tom, ako sa študent, ktorý sa prihlási do „sočky“, môže stať úspešným. Podľa nej kľúč k úspešnej práci pozostáva z troch častí. Mal by si vybrať originálnu tému, ktorá ho bude baviť, vyhradiť si dostatočný čas na tvorbu praktickej časti svojej témy a v neposlednom rade by mal byť otvorený objektívnej kritike.

„Ja som už od začiatku vedela, že sa chcem zaujímať o výtvarné umenie a pre lásku ku knihám vyhralo už druhý rok po sebe ilustrovanie. Tento rok som si vybrala neznámy príbeh z môjho detstva a vytvorila vlastnú detskú knihu. Po dlhých hodinách strávených nad kresbami a úpravou sa práca vyplatila a knižka s názvom Priateľstvo na motýlích krídlach bola vytlačená. Čakala ma už iba porota súťaže Stredoškolskej odbornej činnosti. V krajskom kole som sa tešila z víťazstva, a to znamenalo postup do celoslovenskej prehliadky, kde sa mi za pomoci pedagogického zboru a tvrdej práce podarilo úspešne obhájiť prácu tiež. Som rada, že som mohla takýmto spôsobom reprezentovať moju školu a ešte radšej, že mi navždy zostane pamiatka v podobe vlastnej knihy,“ uviedla Lenka Petrovičová.

zdroj: Lenka Petrovičová

195 Shares

Najnovšie správy

Dňa 15 augusta 2022 pred 12-tou hodinou bol na linku tiesňového volania ohlásený požiar rodinného domu vo Vrbovom. Po vykonanom…
  • 16.08.2022, 07:58
  • Spravodajstvo / Región
streda, 17. augusta 2022
Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena