Deti na kolobežke alebo bicykli podbehovali vodičom pod autá

  • Krimi / Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
  • 7. júna 2022, 09:00

Policajti v Trnavskom kraji riešili v priebehu troch dní štyri nehody, ktorých účastníkmi boli deti. V troch prípadoch podbehli pod autá, ani pri jednej nehode policajti alkohol u vodičov nezistili.

Negatívna séria dopravných nehôd s deťmi sa začala v piatok v meste Šaštín – Stráže v okrese Senica. Osemročný chlapec na kolobežke podľa doterajších zistení náhle odbočil vľavo za kamarátmi a vošiel priamo do dráhy 71-ročnému vodičovi auta Smart. Ako informovala trnavská polícia na sociálnej sieti, k nehode došlo v nízkej rýchlosti a tak chlapec vyviazol so zraneniami, ktoré by nemali byť vážne.

V tento deň zasahovali policajti aj neďaleko obce Horné Orešany v okrese Trnava. Sedemročná cyklistka išla po chodníku na moste smerom na miestnu časť Majdán. Z nezistených príčin zrazu zišla na cestu a predným kolesom narazila do zastaveného autobusu. Pri páde utrpela zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

V sobotu zas riskovali v Trnave dve dievčatá vo veku 10 a 11 rokov. Doobeda sa obe viezli na jednej e-kolobežke v novej obytnej štvrti pri Kamennom mlyne. Mladšia z nich, ktorá ju šoférovala, nedala prednosť autu, ktoré išlo po hlavnej ulici, a vošla do križovatky. 47-ročná vodička na Hyundai i20 už nestihla zareagovať a dievčatá narazili do jej bočných dverí. Do opatery si ich prevzali privolaní záchranári.

Nehodu s dieťaťom riešili policajti v nedeľu v obci Merašice v okrese Hlohovec. 47-ročný vodič na aute Peugeot Partner predchádzal stojaci motocykel, ktorého vodič dával prednosť chodcom na priechode. Ľavou prednou časťou svojho auta narazil do 4-ročného chlapčeka, ktorý išiel cez priechod. Privolaná RZP dieťa previezla na vyšetrenie do nemocnice. Policajti mužovi na mieste zadržali vodičský prekaz.

sita

23 Shares

Najnovšie správy

Dňa 15 augusta 2022 pred 12-tou hodinou bol na linku tiesňového volania ohlásený požiar rodinného domu vo Vrbovom. Po vykonanom…
  • 16.08.2022, 07:58
  • Spravodajstvo / Región
streda, 17. augusta 2022
Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena