Piešťanský zlatý dvojskif a strieborná skifárka

  • Veslovanie / Piešťany / Šport
  • 5. júna 2022, 11:54

V poľskej Kruszwici sa darilo piešťanským veslárom v reprezentačných dresoch Slovenskej republiky na medzinárodnom podujatí Olympic Hopes Regatta 2022. V zápolení reprezentačných výberov na tradičnej medzinárodnej veslárskej regate krajín Vyšehradskej štvorky a Rakúska pod názvom Regata olympijských nádejí sa v prvý júnový piatok v poľskom meste Kruszwica darilo aj piešťanským veslárom reprezentujúcich Slovenskú republiku v kategórii dorastencov.

Piešťanskí medailisti Viktor Jurga a Simona Weiszová (Autor: Erika Jurgová)

Prestížnu možnosť pre 15 a 16 ročných veslárov predstaviť sa v reprezentačných dresoch na trati dlhej 2 km využila na zisk striebornej medaile piešťanská skifárka Simona Weiszová, v tesnom finiši medzi dvomi reprezentantkami Maďarska na prvom a treťom mieste a pred dievčatami z Poľska, Českej republiky a Rakúska. Na dvojskife vyhral zlatý kov ešte len 15 ročný Viktor Jurga spolu s Michalom Žemlom z Bratislavy presvedčivým výkonom pred dvoma dvojskifmi  Maďarska, Českej republiky, Poľska a Rakúska. Piešťanské mládežnícke veslovanie malo zastúpenie aj v párovej štvorveslici s menami Alex Klein a Marcel Škulec s Adamom Čambálom zo Šintavy a Oliverom Šimekom z Bratislavy na konečnej šiestej priečke.  Všetkým zverencom ku zisku prvých medailí v reprezentačných farbách gratuloval Andrej Vičan, tréner a vedúci slovenskej výpravy.

 Erika Jurgová

36 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 21. septembra. Tento deň je Svetovým dňom Alzheimerovej choroby, Svetovým dňom vďačnosti a Medzinárodným dňom mieru. Meniny…
  • 20.09.2023, 21:20
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 21. septembra 2023
Meniny má Matúš, zajtra Móric