Odišiel bývalý generálny riaditeľ kúpeľov Klaus Pilz

  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Spravodajstvo
  • 4. júna 2022, 19:19

Dnes, v sobotu 4. júna ráno , v deň otvorenia letnej kúpeľnej sezóny odišiel na večnosť bývalý generálny riaditeľ Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany, Klaus Pilz. Skonal vo veku 59 rokov na následky závažného ochorenia.


Klaus Pilz (vpravo) a Remo Cicutto v minulosti spoločne otvorili Kantínu pretvorenú na VIVO. (Autor: vd)

Dozvedeli sme sa o tom zo sociálnych sietí. Jeho skon potvrdila aj Drahomíra Moretová zo sekretariátu Mesta Piešťany. Pietne slová uviedol na svojom fb profile exprimátor Piešťan, Remo Cicutto: „Tvoja radosť zo života mi bude chýbať. Odpočívaj v pokoji, priateľ môj. Odišiel si v najslávnostnejšom dni nášho mesta. Zostávaš jeho súčasťou.“

Klaus Pilz patrí medzi nezabudnuteľné osobnosti nielen kúpeľov, ale aj nášho mesta. Jeho profesionálne pôsobenie v Piešťanoch na poste generálneho riaditeľa kúpeľov sa ukončilo v roku 2014. Do tejto doby patril medzi podporovateľov kultúrneho i spoločenského diania v Piešťanoch. Nezabudnuteľný je jeho prínos pri organizovaní Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny, podpory jazdy spanilosti historických veteránov, Concours d´élegance, poľovníckych slávností či mnohých ďalších udalostí a podujatí – napríklad podporoval džezový festival Doda Šošoku v Piešťanoch.

Jeden z jeho priateľov, Rudi Haderer, uviedol na svojom fb profile tieto slová rozlúčky: „Klaus bude navždy žiť v mojom srdci. Bol to šťastný a skvelý človek, vždy si vypočul každého. Dobrý poľovnícky kamoš, ktorý išiel životom pozitívne až do konca. R.I.P.“

Nech odpočíva v pokoji!

Klaus Pilz bol človekom, ktorý sa vedel radovať zo života a radosť aj šíril do svojho okolia.
Tu je už nebohý Klaus Pilz na „červenej točne“ počas slávnostného večera Zlatých stúh pred hotelom Thermia Palace, vpravo je nebohý Ján Horňák, organizátor podujatia.
K. Pilz (vľavo) si vedel získať rešpekt aj priateľov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 21. mája. Tento deň je Svetovým dňom kultúrnej rozmanitosti pre dialóg a rozvoj. Meniny má Zina.
  • 21.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 23. mája 2024
Meniny má Želmíra, zajtra Ela