Piešťanského hokejového odchovanca Adama Sýkoru si vyhliadli až dva kluby z NHL

Adam Sýkora nebol ešte ani na svete, keď Slovensko poslednýkrát uspelo na majstrovstvách sveta nad Fínskom. A práve najmladší hráč turnaja otvoril skóre v prvej tretine proti veľkému favoritovi.

Útočníka Adama Sýkoru si vybral zo 63. miesta v 2. kole draftu zámorskej NHL klub New York Rangers. (Autor: FB Adama Sýkoru)

Nanešťastie hokejisti spod Tatier, napriek sľubnej prvej tretine, po ktorej viedli 2:1, skončili na šampionáte vo štvrťfinále, keď Fíni v záverečnom dejstve dokonali obrat na 4:2 a oslávili postup do semifinále.

Hoci zverencov Craiga Ramsayho mrzel trpký záver zápasu, piešťanský odchovanec Adam Sýkora hodnotil turnaj celkovo pozitívne, aj keď s odstupom času pripustil, že niektoré veci sa dali spraviť lepšie: „Veľmi som si to užíval. Pred turnajom som si hovoril, že keď dostanem príležitosť, využijem ju naplno. Bol som pripravený. Myslím si, že sa mi to podarilo, ale je potrebné na sebe stále pracovať. Podľa mňa sme mohli niektoré skupinové zápasy zvládnuť lepšie. Ale postúpili sme do štvrťfinále… Fíni boli hrateľní, v prvej tretine sa nám aj darilo. Škoda toho konca.”

Len 17-ročný útočník na šampionáte herne opäť podrástol. Dva góly a jedna asistencia mu okrem potrebného sebavedomia dodali aj ďalšiu dávku motivácie usilovne pracovať na zlepšovaní výkonov. „Určite si dôverujem viac ako na začiatku. Už som sa do toho dostal a viac som si to užíval. Už nemám taký stres. Samozrejme, netreba zaspať na vavrínoch a treba pokračovať v práci.”

Adam Sýkora bol hrdý, že mohol byť súčasťou slovenskej reprezentácie. Okrem skvelého kolektívu nedal dopustiť ani na trénera Ramsayho. „Mám ho veľmi rád, pretože lipne na takých typoch hráčov, ako som ja. Hrám to, čo povie tréner, snažím sa dodržiavať každú systémovú vec. Veľmi si vážim, že som mohol hrať pod ním.”

Mladý útočník sa za posledný rok nezastavil ani na chvíľu. Pred začiatkom klubovej sezóny odohral Hlinka Gretzky Cup a následne si obliekol reprezentačný dres ešte na troch vekovo rôznych turnajoch. „Myslím si, že táto sezóna bola pre mňa najlepšia v kariére. Na Hlinka Gretzky Cupe sme skončili druhí, potom druhé miesto s Nitrou, na MS do 18 rokov sme postúpili späť medzi elitu, super sme sa predstavili na MS do 20 rokov a teraz tento šampionát. Fakt som si to užíval.”

Sýkora zažil napriek náročnej sezóne na šampionáte medzi seniormi debut snov. Nevydýchne si však ani po vypadnutí zo štvrťfinále, keďže jeho pôsobivé výkony a tvrdá práca zanechali dojem už aj v zámorí. „Keď prídem domov, ihneď letím do Kanady na NHL Combine. Vybrali si ma dva tímy. Potom si dám možno dva týždne voľno a začnem sa pripravovať na novú sezónu.”

zdroj: Denník Šport

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. mája. Tento deň je Svetovým dňom kultúrnej rozmanitosti pre dialóg a rozvoj. Meniny má Zina.
  • 21.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 23. mája 2024
Meniny má Želmíra, zajtra Ela