Výborný výsledok veslára Petra Strečanského na ME

Svoj prvý juniorský debut medzi špičkou európskeho veslovania zvládol talentovaný Piešťanec Peter Strečanský na výbornú.

Peter Strečanský obsadil na európskom šampionáte siedmu priečku. © VK Sĺňava Piešťany

V druhej polovici mája sa konali v severotalianskom Lago di Varese Majstrovstvá Európy vo veslovaní do 19 rokov. Peter Strečanský si podobné podujatia vyskúšal ešte ako dorastenec a už vtedy porážal aj starších súperov. Podobne si viedol aj na európskom šampionáte. Opäť patril k najmladším pretekárom, ako junior prvým rokom. Tentokrát si veril, že v ťažkej konkurencii dosiahne aspoň desiate miesto.

V sobotných rozjazdách si výborným časom a osobným rekordom na dvojkilometrovej trati (časom 7min:13,97sek ) vyvesloval  vstupenku rovno do semifinále, keď skončil na druhom mieste za reprezentantom z Veľkej Británie.

Semifinálové jazdy sa vydarili viac favorizovaným súperom zo Švajčiarska, Nórska a Dánska. V tesnom súboji ušiel Petrovi postup do finále A len o 0,16 sekundy.

Tento výsledok Petra Strečanského, našťastie, nerozhodil. Už o dve hodiny po semifinálových jazdách stál opäť na štarte a do cieľa v B-finále prišiel ako prvý, čo znamenalo celkovú siedmu priečku. Za sebou nechal konkurenciu z Bulharska, Talianska, Slovinska, Estónska a Maďarska.

Piešťanský veslár si na svoje konto zapísal dosiaľ svoj najlepší výsledok. Už o dva mesiace  sa náš mladý reprezentant predstaví na Majstrovstvách sveta vo veslovaní do 19 rokov opäť v Taliansku.

63 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je pondelok 25. septembra. Meniny má Vladislav, Vladislava.
  • 24.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 24. septembra. Meniny má Ľuboš, Ľubor.
  • 23.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 24. septembra 2023
Meniny má Ľubor, zajtra Vladislav