Žena v ťažkej opitosti viezla v aute štvorročné dievčatko skončila v policajnej cele

Policajti zasahovali včera v areáli trnavskej nemocnice. Ženu videl personál, ako opitá riadi auto aj malým dieťaťom. Policajti jej namerali 2,69 promile. Vyslaná hliadka situáciu preverila a ženu, s takmer 4 ročným dievčatkom, našli odparkovanú ešte v nemocnici.

(Autor: Polícia SR - Trnavský kraj)

Tridsaťdvaročná žena sa tvárila, že v aute s dcérkou iba na niekoho čakajú. Policajti sa preto vzdialili a počkali, kým žena naštartuje auto. Modrý VW Golf sa krátko na to dal do pohybu a hoci vodička razantne vyštartovala, policajti ju na majákoch o pár metrov zastavili.

Pri orientačnej dychovej skúške namerali policajti Trnavčanke najskôr 1, 29 a neskôr 1,23 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,69 promile. Žena skončila v cele predbežného zadržania.

Policajti obmedzili matku na osobnej slobode a vylustrovali príbuzných. Keďže nebol nikto, kto by si mohol maloleté dieťa na mieste prevziať, pracovníčka sociálno-právnej ochrany detí rozhodla o jej umiestnení v dočasnom zariadení.

Žena je podozrivá z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a do rozhodnutia súdu zostava v policajnej cele.

108 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 26.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 27.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 28. septembra 2023
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela