Rekordy a majstrovské tituly master plavcov

  • Plávanie / Piešťany / Šport
  • 26. mája 2022, 00:01

Veteránski plavci z českých, rakúskych, slovenských a po jednom ukrajinskom a španielskom klube sa počas víkendu 14. a 15. mája zišli na Medzinárodných majstrovstvách Českej republiky v plávaní masters v Přerove. Viac ako 200 pretekárov bojovalo v krytom päťdesiatmetrovom bazéne o majstrovské tituly, o limity na augustové majstrovstvá Európy v Ríme alebo len si po dvoch rokoch užívalo súťažnú atmosféru.

Piešťanská výprava v Přerove: (zľava) Juraj Horil, Anna Kičinová, Karol Kantek, Zuzana Matúšová, Michaela Kičin a Pavel Škodný. (Autor: archív Anny Kičinovej)

Piešťanci do Přerova prišli v zostave Juraj Horil, Karol Kantek, Michaela Kičin, Anna Kičinová, Zuzana Matúšová, Pavel Škodný a výprava to bola úspešná. Do bilancie pribudlo 15 individuálnych, jedna štafetová medaila a tri rekordné zápisy v štatistikách masters.

Juraj Horil vo svojich disciplínach 200 a 100 m prsia na kratšej trati získal bronz a v dlhšej skončil piaty. Konštatoval, že by sme potrebovali viac prípravy na dlhom bazéne.

Najstarší z piešťanskej výpravy Karol Kantek po solídnom výkone zvíťazil na 50 m voľný spôsob a druhé miesto obsadil na 50 m motýlik.

Cieľom Michaely Kičin bolo zaplávať limity na európsky šampionát masters, čo sa jej v oboch disciplínach na 400 a 800 m voľný spôsob podarilo. Bonusom boli umiestnenia na tretej priečke vo vekovej kategórii.

Anna Kičinová si po komplikovanej príprave naplánovala štarty na tratiach 50, 100 a 200 m prsia, na ktorých sa stala medzinárodnou majsterkou Českej republiky, a 50 m motýlik, kde skončila na striebornej priečke, ale s novým slovenským rekordom masters.

Vynikajúcu formu predviedla Zuzana Matúšová, keď ako víťazka vo svojej kategórii na 100 m prsia prekonala aj slovenský rekord masters. Na 200 m polohové preteky bola tiež v novom slovenskom rekorde druhá a za 50 m voľný spôsob a 50 m motýlik si prevzala strieborné medaily.

Pavel Škodný si naplánoval náročnú kombináciu disciplín 200 a 400 m polohové preteky, ktorú zvládol výborne a stal sa dvojnásobným medzinárodným majstrom ČR.

Na záver sobotňajšieho druhého poldňa sa Piešťanci predstavili v zostave Škodný, Horil, Kičinová, Matúšová v štafete 4×50 m polohové preteky, kde obsadili druhé miesto.

(aki)

59 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 28. mája. Tento deň je Dňom Amnesty International, Medzinárodným dňom akcií pre zdravie žien. Meniny má Viliam.
  • 27.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 29. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom príslušníkov mierových misií OSN a Európskym dňom susedov. Meniny má…
  • 28.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 30. mája. Tento deň je Medzinárodný deň sklerózy multiplex. Meniny má Ferdinand.
  • 29.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 29. mája 2023
Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand