Učiteľom zdobili Bratislavský hrad záhradníci z regiónu

  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
  • 23. mája 2022, 00:01

Po dvojročnej odmlke sa v piatok 29. apríla uskutočnilo slávnostné podujatie pri príležitosti odovzdávania Ceny svätého Gorazda. Žiaci Strednej odbornej školy regionálneho rozvoja Rakovice i Strednej odbornej školy záhradníckej Piešťany zrealizovali nádhernú kvetinovú výzdobu pre toto slávnostné podujatie v priestoroch jazdiarne na Bratislavskom hrade.

Žiaci Strednej odbornej školy regionálneho rozvoja Rakovice i Strednej odbornej školy záhradníckej Piešťany zrealizovali nádhernú kvetinovú výzdobu v priestoroch jazdiarne na Bratislavskom hrade. (Autor: Anna Kašová)

Pri výzdobe používali hlavne sezónne kvety a rastlinný materiál – tulipány, iskerníky, ale aj lysiathus, viburnum, vtáčí zob či ruže. Kvetinová výzdoba pozostávala zo siedmich veľkých priestorových aranžmánov, ktoré vítali návštevníkov pri vstupe do jazdiarne a tiež boli na pódiu, kde sa udeľovali ceny. Kvety nechýbali ani na stoloch, dekorácia pozostávala z množstva malých vázičiek s kvetmi umiestnených v strede stola v tvare kruhu. Bola to krásna príležitosť, kde študenti predviedli svoju pracovitosť a manuálne zručnosti.

Kvetinová výzdoba pozostávala zo siedmich veľkých priestorových aranžmánov.

Cena svätého Gorazda sa udeľuje učiteľom, zamestnancom škôl, ale aj žiakom a študentom za ich celoživotnú a oddanú pedagogickú prácu, za ich výnimočné odborné a osobnostné kvality a zapájanie sa do rôznych projektov či výnimočné činy.

Stoly ozdobili množstvom malých vázičiek s kvetmi.

Anna Kašová

185 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. decembra 2023
Meniny má Bibiána, zajtra Oldrich