Užovka na návšteve v kaviarni

  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
  • 17. mája 2022, 00:02

V kaviarni na Nábreží Juraja Wernhera v Piešťanoch mali v utorok 10. mája kuriózneho hosťa. Na návštevu k nim prišla užovka. Na pomoc s odchytom hada prišli piešťanskí hasiči.

Hasiči z Piešťan, Hlohovca a Trnavy zasahovali v sobotu 14. mája v spoločnosti ON Semiconductor, kde zaznamenali dymenie v plynovej kotolni. (Autor: KR HaZZ Trnava)
Užovku hasiči ako aj v minulosti pustili do prírody. Foto OR HaZZ

V ten istý deň, ale v podvečerných hodinách vyrážali hasiči k podozrivému úniku plynu, ktorý nahlásila obyvateľka bytového domu na Cintorínskej ulici v Piešťanoch. Cez vetrací otvor unikal neidentifikovateľný plyn. Za asistencie polície sa príslušníci HaZZ snažili skontaktovať s majiteľom vrchného bytu, ale nikto neotváral. Následne vykonali meranie vnútorných priestorov postihnutej osoby detekčnou technikou s negatívnym výsledkom a odvetrali byt. Pre istotu však hasiči zopakovali meranie znova, no detekčný prístroj nič podozrivé nepotvrdil.

Hasiči z Piešťan, Hlohovca aj Trnavy vyrážali v sobotu 14. mája do priemyselného areálu v Piešťanoch, kde v spoločnosti ON Semiconductor zaznamenali dymenie v plynovej kotolni. Malo tam údajne dôjsť aj k výbuchu. K zraneniu osôb ale nedošlo. Príslušníci vystrojení autonómnymi dýchacími prístrojmi vnikli do pivničných priestorov, chránení ručným hasiacim prístrojom a vysokotlakovým prúdom vody. Zistili, že ide o poruchu bojlera, prasklo potrubie a unikala para. Hasiči odstavili hlavný prívod vody do bojlera, miestnosť odvetrali prirodzenou ventiláciou cez okná a použili i pretlakovú ventiláciu. Po odvetraní miestnosť prekontrolovali, či nedochádza k ďalším únikom alebo nebezpečným javom. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 20. mája. Tento deň Medzinárodným dňom klinických experimentov, Medzinárodným dňom stepu a Svetovým dňom masmédií. Meniny má…
  • 20.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. mája 2024
Meniny má Bernard, zajtra Zina