Ukrajinke zaistili tisícky cigariet

  • Piešťanský týždeň / Kraj / Spravodajstvo
  • 17. mája 2022, 08:18

Namiesto batožiny, cigarety. (Autor: CÚ Trnava/Finančná správa)

Ako informovala Iveta Zlochová, hovorkyňa Colného úradu Trnava, príslušníci zo Stanice Colného úradu Senica – centrála počas kontroly tovaru, ktorý by mohol uniknúť colnému dohľadu alebo daňovému dozoru, hliadkovali nabývalom hraničnom priechode Brodské. Počas kontroly, v sobotu 14.05.2022 v popoludňajších hodinách, zastavili osobné motorové vozidlo s maďarským evidenčným číslom, ktoré šoférovala 38-ročná Ukrajinka.

Na otázku, či prepravuje tovar, ktorý unikol colnému dohľadu alebo podlieha spotrebnej dani, neodpovedala. Po výzve na sprístupnenie batožinového priestoruho vodička otvorila.Nachádzali sa v ňom tri cestovné kufre. Hliadka ju vyzvala na sprístupnenie obsahu batožiny. Po otvorení kufrov príslušníci finančnej správy zistili, že sa v nich preváža spotrebiteľské balenia cigariet zn. Marlboro Red a Marlboro Goldbez označenia slovenskou kontrolnou známkou. Celkovo sa v nich nachádzalo 1978 spotrebiteľských balení cigariet, pričom únik na spotrebnej dani bol predbežne vyčíslený na 5 333 eur.

Trnavskí príslušníci finančnej správy vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru prípad odovzdali vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy, doplnila Zlochová.

Colný úrad Trnava

432 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 24. septembra. Meniny má Ľuboš, Ľubor.
  • 23.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 24. septembra 2023
Meniny má Ľubor, zajtra Vladislav