Cyklotrasa z Piešťan do Hornej Stredy je už vybudovaná

I keď k odovzdaniu cyklotrasy do užívania verejnosti má dôjsť až v závere mája, nový asfalt z Piešťan do Hornej Stredy už otestovali prví cyklisti a korčuliari.

(Autor: Supa)

Úsek v dĺžke 3,5 kilometra v hodnote investície takmer 500-tisíc eur vybudoval Trnavský samosprávny kraj za nenávratný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu z finančných prostriedkov Európskej únie.

Tento 3,5-kilometrový novučičký chodník z piešťanskej mestskej časti Bodona po štrkovisko Dlhé kusy sa tak stal dlho očakávanou spojnicou s cyklomagistrálou na území susedného Trenčianskeho kraja, ktorá vedie z Hornej Stredy, cez Nové Mesto nad Váhom a Trenčín až do Nemšovej.

Cyklochodník sme si už vyskúšali a náš poznatok je, že k úplnému dokončeniu novej cyklotrasy je ešte potrebné upraviť jeho bezprostredné okolie a dokončiť prístrešok pre odpočinok. Piešťanská samospráva by sa tiež mohla zamyslieť nad výstavbou parkoviska v priestore, kde sa cyklochodník začína, aby sa mohli k chodníku bezpečne dostať aj korčuliari.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda