Ondrej Kubo sa stal majstrom sveta v duatlone!

  • Šport / Ostatné športy
  • 15. mája 2022, 18:40

Piešťanský triatlonista Ondrej Kubo sa v dánskom Viborgu stal majstrom sveta v strednom duatlone. Slovenský reprezentant vyhral svetový šampionát v dánskom Viborgu s časom 02:28:25 hod pred druhým domácim pretekárom Simonom Jørn Hansenom (+11s) a tretím Belgičanom Kennethom Vandendriesschom (+37s).

Piešťanský triatlonista Ondrej Kubo vybojoval cenný výsledok vo svojej kariére. (Autor: Zuzana Kubová)

Nečakaný, obrovský a senzačný úspech dosiahol Ondrej Kubo v dánskom Viborgu. Absolútne nečakane deklasoval všetkých svojich súperov a získal zlatú medailu v strednom duatlone na trati 10 km (beh) – 60 km (cyklistika)  –  10 km (beh).

Po 18. mieste v úvodnom behu sa prepracoval počas cyklistiky na čelo a túto pozíciu si udržal aj v záverečnom behu až do cieľa.

„Stáť na pódiu a počuť slovenskú hymnu, ktorú hrajú tebe bolo pre mňa ťažko predstaviteľné. Je to ohromujúci pocit, slzy v očiach a trasúce sa kolená. Ďakujem vám za gratulácie,“ napísal na svojom facebookovom profile po víťazstve Ondrej Kubo.

Po 4 tituloch majstra sveta Richarda Vargu (akvatlon) je Ondrej Kubo iba druhým Slovákom, ktorému sa podarilo získať titul v elitnej svetovej kategórii v niektorom z multišportov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda