Praktická maturita piešťanských záhradníkov

  • Mladí dnes / Školy
  • 14. mája 2022, 00:02

V Strednej odbornej škole záhradníckej v Piešťanoch, ktorá je súčasťou Spojenej školy Rakovice, sa minulý týždeň konali praktické maturitné skúšky.

Piešťanskí maturanti viazali kytice a vence, pripravovali stôl pre mladomanželov. (Autor: archív školy)

Štvrtáci v odbore Záhradnícka výroba a služby obhajovali svoje práce, kde skúšajúcej komisii predstavili spôsoby  rozmnožovania ruží, byliniek a koreninových rastlín, interiérových rastlín, alebo si ťahali otázky, ktoré v daný deň aj prakticky realizovali. Otázky sa týkali výsadby a ošetrovania zeleniny, údržby sadovníckej úpravy, výsadby a starostlivosti o letničky.

Tento školský rok sa konala prvýkrát aj praktická maturitná skúška odboru Záhradný dizajn. Žiaci si mali možnosť vybrať témy z odboru Sadovníctvo a floristika. Žiaci predviedli svoje manuálne zručnosti pri založení a ošetrovaní letničkového záhonu, údržbe sadovníckej úpravy, svadobnej, smútočnej, príležitostnej floristike, ale aj v témach ako Advent a Vianoce či starostlivosť o interiérové rastliny. Viazali kytice a vence, pripravovali stôl pre mladomanželov.

Všetci žiaci štvrtého ročníka oboch odborov praktickú časť maturitnej skúšky úspešne zvládli. Čaká ich posledná časť, a to ústna skúška na prelome mesiacov máj a jún.

ts

137 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Ďalší, už 47. ročník populárnej BUĎ FITky sa v Piešťanoch uskutoční v dňoch 27.-28. mája a bude tradične zameraný na…
  • 27.05.2022, 00:02
  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Piešťany
piatok, 27. mája 2022
Meniny má Iveta, zajtra Viliam