Piešťanec Sýkora sa stal druhým najmladším strelcom Slovenska

  • Hokej
  • 12. mája 2022, 00:01

Piešťanský hokejista Adam Sýkora dostal šancu zabojovať o miestenku na majstrovstvá sveta, ktoré sa konajú od 13. do 29. mája vo Fínsku, a chytil ju pevne do rúk. Sedemnásťročný talent pri svojom debute strelil gól a napriek prehre s Nórskom 4:5 po nájazdoch bol po zápase spokojný. Dostal totiž pochvalu aj od trénera Craiga Ramsayho.

Útočníka Adama Sýkoru si vybral zo 63. miesta v 2. kole draftu zámorskej NHL klub New York Rangers. (Autor: SZĽH)

Adam Sýkora v druhej tretine prebral puk po prihrávke Kollára a chladnokrvne ho poslal do ľavého horného rohu. „Myslel som si, že ešte prihrám Aďovi Holešinskému do prázdnej bránky, ale zobral som to na seba a takto to vyšlo,“ povedal po zápase.

Talentovaný mladík strelil gól vo veku 17 rokov a 243 dní a je druhý najmladší hráč, ktorému sa podarilo skórovať v reprezentačnom drese. „Je to skvelý pocit a mám z toho obrovskú radosť,“ dodal Sýkora.

Výkon Sýkoru sa pozdával aj trénerovi Craigovi Ramsaymu: „Po zápase ma pochválil, veľmi ma to potešilo. Ja som spokojný s tým, čo som ukázal. Od rána som si hovoril, že nemôžem byť v strese, po psychickej stránke to bolo z mojej strany dobré. Aj tréneri aj pán Oto Haščák mi hovorili, aby som hral tak ako doteraz. Takto sa chcem aj naďalej prezentovať.“ Na to, či to bude stačiť na prienik do konečnej nominácie, Sýkora povedal: „Je to na tréneroch, takže uvidíme.“

Šanca pre Sýkoru zabojovať o miesto na svetový šampionát do Fínska neprišla prekvapivo, manažér Haščák na adresu mladíka uviedol, že za uplynulých deväť mesiacov urobil obrovský progres.

„Snažím sa zlepšovať každý deň a neriešim nič iné iba hokej. Chcem sa sústrediť na moju prácu,“ uzavrel piešťanský hokejista.

zdroj/foto: SZĽH

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda