Útulkáčom chýba ešte predný plot

Po minuloročných stavebných prácach na Priemyselnej ulici v Piešťanoch by bolo potrebné, aby pre bezpečnosť útulkáčov prerobili ešte jeden plot. Regionálne centrum Slobody zvierat preto prosí svojich priaznivcov o pomoc.

Plot oddeľujúci strednú a prednú časť piešťanského útulku postavili vlani. (Autor: Útulok Piešťany)

„Každý rok robíme starostlivo rozpočet na potrebné práce v útulku okrem každoročnej údržby kotercov, buniek, podláh a areálov. Ako ste si všimli, našou prioritou bola v minulom roku renovácia plotov, ktoré už neboli bezpečné. Podarilo sa nám z časti úspor a finančnej podpory z organizácie Tierwald a Slobody zvierat Bratislava úspešne zrealizovať nové ploty v zadnej a strednej časti, tiež upraviť a zastrešiť výbeh v prvej časti,“ uviedla riaditeľka Ľubomíra Baleková na facebookovej stránke útulku.

Útulkáčom však zostal ešte jeden plot, ktorý nie je bezpečný, a to v prednej časti areálu. „Nahlodal ho už zub času, je celý poplátaný,“ doplnila riaditeľka. Náklady na stavbu nového plota sa šplhajú až k 2300 eurám, čo útulok finančne nezvládne. Preto prosí o finančnú pomoc, ktorou by uhradil časť nákladov napríklad za cement, ktorý vyjde na 200 eur, a päť tatroviek štrku za 875 eur. Zaplatiť však bude musieť aj za prenájom techniky, a to 1200 eur.

Ak sa rozhodnete pomôcť, môžete tak urobiť prostredníctvom účtu: SK5011000000002926886043, BIC: TATRSKBXXXX – do poznámky je potrebné uviesť PLOT. Peniaze môžete poslať aj cez PayPal na utulok@utulok-piestany.sk. Prostredníctvom tohto e-mailu alebo tel. čísla +421/904 170 913 vám poskytnú aj bližšie informácie.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
pondelok, 24. júna 2024
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia