Po uzatvorení cestného mosta cez Váh pôjde medzi Hlohovcom a Leopoldovom v špičke viac vlakov

  • Piešťanský týždeň / Kraj / Spravodajstvo / Región
  • 19. apríla 2022, 09:30

Aktualizovaný grafikon spojov vedených v pracovných dňoch začne platiť po veľkonočných prázdninách, teda od stredy 20. apríla.

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko (ZSSK) zabezpečil ďalšie posilnenie vlakovej dopravy na trase medzi Hlohovcom a Leopoldovom. Kapacity dvoch ranných vlakov budú zdvojnásobené. V rannej a poobednej špičke, ako aj neskoro večer, budú zavedené nové mimoriadne spoje. Župa tak zareagovala na zvýšený záujem verejnosti o cestovanie vlakmi po úplnom uzatvorení cestného mosta v Hlohovci, ktorý prechádza komplexnou rekonštrukciou. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja.

Aktualizovaný grafikon spojov vedených v pracovných dňoch začne platiť po veľkonočných prázdninách, teda od stredy 20. apríla, a bude zverejnený na www.hlohoveckymost.sk. Prepravné kapacity budú zdvojnásobené pri spojoch odchádzajúcich z Hlohovca do Leopoldova o 5:45 a v opačnom smere s odchodom z Leopoldova o 6:38. Kapacita vlakovej súpravy oboch uvedených vlakov bude zvýšená na celkovo 342 miest na sedenie a 240 miest na státie.

Počas rannej špičky bude pridaný nový spoj s odchodom z Hlohovca o 6:55, ktorý má príchod do Leopoldova o 7:00, kde môžu cestujúci prestúpiť na regionálny rýchlik do Trnavy a Bratislavy s odchodom o 7:04. Popoludní budú pridané dva mimoriadne vlaky, v oboch smeroch po jednom. Prvý vlak pôjde z Leopoldova o 14:34 s pravidelným príchodom do Hlohovca o 14:40. Druhý osobný vlak bude premávať v opačnom smere s odchodom z Hlohovca o 14:53 a príchodom do Leopoldova o 14:59. Úpravy sa týkajú aj neskorých večerných spojov, ktoré budú rozšírené.

Most na ceste II/513 cez rieku Váh v Hlohovci začal Trnavský samosprávny kraj rekonštruovať vo februári. Rekonštrukcia vážne do života obyvateľov Hlohovca zasiahla 30. marca, keď bol most nečakane uzavretý pre autá, cyklistov aj chodcov. Mesto Hlohovec tak zostalo rozdelené na dve časti. Chodci sa na druhú stranu Váhu dostanú len po úzkej lávke, ktorá je súčasťou železničného mosta. Vodiči majú k dispozícii obchádzkové trasy cez Sereď alebo cez Piešťany, každá z nich meria viac ako štyridsať kilometrov. K dispozícii je aj vlakové spojenie medzi Hlohovcom a Leopoldovom, ktoré bolo hlavne v ranných a popoludňajších špičkách nedostatočné.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 20. mája. Tento deň Medzinárodným dňom klinických experimentov, Medzinárodným dňom stepu a Svetovým dňom masmédií. Meniny má…
  • 20.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. mája 2024
Meniny má Bernard, zajtra Zina