Hliadka finančnej správy našla v dodávke 18 utečencov z ázijských krajín

  • Krimi / Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
  • 19. apríla 2022, 13:36

Vodič na seba upozornil sám podozrivými manévrami na hraničnom priechode do Českej republiky.Po otvorení úložného priestoru vozidla v ňom hliadka našla 18 utečencov bez dokladov. Podľa ich vyjadrenia, pochádzali z ázijských krajín. (Autor: Colný úrad Trnava)

Príslušníci Finančnej správy z Colného úradu Trnava odhalili v sobotu 16. apríla na hraničnom priechode v Brodskom v smere do Českej republiky pri bežnej kontrole tovaru 18 utečencov.

Ozbrojení príslušníci finančnej správy si podľa hovorkyne Colného úradu Trnava Ivety Zlochovej všimli vozidlo, ktoré náhle spomalilo a nechalo sa predísť iným vozidlom, za ktorým zostalo v závese. Vodič predpokladal, že sa takto vyhne zastaveniu a kontrole. Trnavskí príslušníci finančnej správy po vyhodnotení podozrivých manévrov dodávku zastavili. Vozidlo s českým evidenčným číslom viedol občan z Českej republiky. Na otázku, či prepravuje tovar podliehajúci daňovému dozoru alebo colnému dohľadu, neodpovedal. Po otvorení úložného priestoru vozidla v ňom hliadka našla 18 utečencov bez dokladov. Podľa ich vyjadrenia, pochádzali z ázijských krajín.

Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava podľa Zlochovej privolali políciu, ktorá si nájdené osoby prevzala. Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície momentálne vykonáva ďalšie procesné úkony.

sita

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 20. mája. Tento deň Medzinárodným dňom klinických experimentov, Medzinárodným dňom stepu a Svetovým dňom masmédií. Meniny má…
  • 20.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. mája 2024
Meniny má Bernard, zajtra Zina