Radošinci prichádzajú so Spevom kohúta

Predstavenie Spev kohúta, ktoré sa malo uskutočniť v pôvodnom termíne ešte 26. januára, prichádza na dosky Domu umenia Piešťany v pondelok 25. apríla. Dôvod na radosť tak majú fanúšikovia majstrovských diel Stanislava Štepku a skvelých hereckých a speváckych výkonov hercov z Radošinského naivného divadla.

archív RND

Spev kohúta je dedinská komédia s kriminálnou zápletkou. Sú takí, ktorí v meste túžia po idylickom živote v dedine (podobnú túžbu po meste majú aj mnohí dedinčania). Žiť v dedine, kde je dobrý vzduch, zdravé životné prostredie a írečité, dôverné medziľudské, naozaj susedské vzťahy. To si myslia aj mestskí Bečkovci, ktorí sa presťahujú do vysnívaného typického dedinského domu, kde spolu so susedmi z rôznych aj protichodných spoločenských vrstiev chcú inak a nanovo žiť vidiecky idylický život.

Darí sa to dovtedy, kým nezačne nadránom o štvrtej za vedľajším domom a dvorom výrazne kikiríkať kohút takým hlasitým spevom, že nedá okolitým susedom spať. Zrazu je po idyle, nastupuje každodenná tvrdá realita. Treba si na svojráznych susedov a spev kohúta zvykať.

Dramatik Stanislav Štepka túto všeobecne známu situáciu využíva na podrobné a aj neľútostné skúmanie rôznych ľudských postojov a charakterov. A práve v tom treba hľadať ťažisko trpkej komédie, v ktorej sa Štepka pozerá na dedinu a jej obyvateľov s jeho typickou radošinskou optikou humoru a nadhľadu.

Vstupenky zakúpené na januárový termín predstavenia zostávajú v platnosti.

Predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia, www.ticketportal.sk.

Program nájdete aj na www.navstevnik.sk  kde je možné si ONLINE rezervovať lístky.
Pokladňa Domu umenia Piešťany
 v pondelok – piatok 14.oo – 17.oo a hodinu pred podujatím.
Telefón: 033/24 58 001 alebo 033/24 58 100, www.domumenia-piestany.sk

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda