Telesná s profi rozhodcom boxu Reném Justom

  • Mladí dnes / Školy / Región
  • 4. apríla 2022, 00:02

Žiaci nižších ročníkov Gymnázia J. B. Magina vo Vrbovom si v závere marca mohli vyskúšať základný boxerský tréning, ktorý viedol Vrbovčan René Just, medzinárodný rozhodca boxerskej svetovej federácie AIBA.

René Just obohatil bežnú hodinu telesnej výchovy o boxovanie. (Autor: Gymnázium Vrbové)

Gymnázium oslovilo Reného Justa, pretože sme chceli obohatiť bežné hodiny telesnej o niečo nové, netradičné, no tiež ukázať cviky, ktoré výrazne pomáhajú k zlepšeniu celkovej fyzickej kondície. Náš hosť okrem toho, že má najvyššiu rozhodcovskú licenciu v boxe ako jediný Slovák a môže rozhodovať na najväčších svetových podujatiach, má taktiež dlhoročné skúsenosti práce s mládežou v tomto športe.

Boli sme veľmi radi, že si našiel čas a predviedol študentom základné tréningové zostavy, ktoré sa ukázali nielen ako fyzicky náročné, ale najmä zábavné, pomáhajúce odbúrať stres a napätie. Zaujala nás informácia, že čoraz viac dievčat prejavuje záujem o takzvaný fit boxing, ktorý si vyberajú nielen pre získanie vysnívanej postavy, ale aj pre základné zručnosti sebaobrany. Všetkých prekvapilo, keď žiaci vrátane dievčat si s veľkou chuťou navliekali boxerské rukavice a púšťali sa bez zaváhania do boxerských úderov.

Táto netradičná hodina telesnej výchovy bola motiváciou pre žiakov byť fyzicky aktívnejší vo voľnom čase, hoci aj formou boxu.

Gymnázium Vrbové

103 Shares

Najnovšie správy

Na Námestí slobody v Piešťanoch sa opäť pomáhalo. Desiatky trampolín „horeli“ pod nohami aktívnych žien, ktoré si prišli zaskákať na…
  • 02.07.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je sobota 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2022, 00:05
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 3. júla 2022
Meniny má Miloslav, zajtra Prokop