Soňa Bulbeck krstila knihu v Thermii Palace

Príbeh z priestorov piešťanského hotela Thermia Palace spisovateľka Soňa Bulbeck pokrstila priamo na „mieste činu“. V jednom zo salónikov hotela sa v závere marca konala beseda i krst knihy Prekliata nevesta.

Krstným otcom knihy sa stal obchodný riaditeľ kúpeľov Petr Hlaváč. (Autor: am)

Soňa Bulbeck je čitateľskej verejnosti známa predovšetkým ako autorka kníh z prostredia Saudskej Arábie a ďalších krajín Blízkeho východu. V roku 2011 nasledovala manžela, anglického architekta, do Rijádu, hlavného mesta Saudskej Arábie, kde žili šesť rokov. Tu začala aj písať a v roku 2013 vyšiel jej prvý román Ženy z Rijádu inšpirovaný osudmi slovenských a českých žien, žijúcich práve v tomto meste. Román bol mimoriadne úspešný (jeho druhé vydanie vyšlo v roku 2019), a tak nasledovali ďalšie knihy, romány aj cestopisy, zaujímavým spôsobom približujúce život v arabských krajinách.

Návštevníci stredajšej besedy, ktorú moderovala Barbora Krajč Zamišková, sa spisovateľky pýtali na zážitky, oblečenie, ale aj jedlá v Saudskej Arábii. Po zodpovedaní otázok knihu Prekliata nevesta pokrstili piešťanskou termálnou vodou.

A o čom je kniha Prekliata nevesta? Príbeh hovorí o tom, že v auguste roku 2020 svet ešte stále straší pandémia koronavírusu. Napriek tomu sa aspoň trochu uvoľnili pravidlá, ľudia môžu cestovať, a tak aj do Piešťan priletí bývalý šéf saudskej tajnej služby Abdulrahman, aby tu absolvoval svoju pravidelnú kúpeľnú liečbu, ktorá mu pomáha zotaviť sa po náhlej mozgovej príhode. Nepriletí však sám… priletí s ním aj jeho neter Johara – aspoň tak je dotyčná predstavená verejnosti.

Kto je však v skutočnosti Johara a prečo ju sám saudský kráľ posiela ukryť sa na Slovensko? Koľko mŕtvych princov má na svedomí? Pribudnú k nim ďalší aj v Piešťanoch? Poradí si bývalá tajná agentka Lessley s opäť mimoriadne komplikovaným prípadom záhadných úmrtí?

11 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Ďalší, už 47. ročník populárnej BUĎ FITky sa v Piešťanoch uskutoční v dňoch 27.-28. mája a bude tradične zameraný na…
  • 27.05.2022, 00:02
  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Piešťany
piatok, 27. mája 2022
Meniny má Iveta, zajtra Viliam