Gymnázium Vrbové: Trochu inak počas maturít

V čase, keď žiaci štvrtého ročníka a končiacich ročníkov Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom v obrovskom napätí očakávali, ako zvládnu externú a písomnú časť maturitných skúšok, ich mladší spolužiaci sa mohli tešiť na trochu iné dni ako tie bežné v škole.

Počas maturít sa niektorí nematuranti vrbovského gymnázia vybrali do Bratislavy. (Autor: GJBM Vrbové)

Hneď prvý deň maturít bol nabitý rôznymi aktivitami a exkurziami. Prváci a tretiaci zažili športový deň plný zábavy doplnený teambuildingovými aktivitami s naším zahraničným lektorom.

Ďalšie dni boli aj vďaka krásnemu počasiu ideálne na exkurzie a návštevy múzeí. Nechýbalo ani kultúrne vyžitie v podobe predstavenia v divadle L+S v Bratislave, pre mnohých to bola prvá skúsenosť v prostredí tohto kultúrneho stánku, na ktorú dlho nezabudnú.

Nechýbali ani zaujímavé prednášky, ktoré zabezpečili naše partnerské fakulty. Téme finančnej gramotnosti sa venovali zástupkyne Národnohospodárskej fakulty z Ekonomickej univerzity v Bratislave. Prednášky o genetike a virtuálnej realite zabezpečili zástupcovia Prírodovedeckej fakulty a fakulty Informatiky a programovania Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Záver maturitného týždňa sa niesol v duchu literatúry. V roku 2021 si celá slovenská literárna obec pripomenula 100 rokov od smrti národného velikána Pavla Országha Hviezdoslava. My sme sa pripojili o rok neskôr, ale o to krajším spôsobom. Recitátori z Nového Mesta nad Váhom predstavili nielen „staré známe“ fakty jeho diela, ale aj zaujímavé informácie zo súkromného života.

Veríme, že každý žiak si niečo odniesol z bohatej ponuky aktivít, a to nielen v podobe nových vedomostí, ale aj kultúrnych a spoločenských zážitkov so svojimi spolužiakmi a učiteľmi, na ktoré budú dlho spomínať. 

GJBM Vrbové

40 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2022, 00:05
  • Dobré ráno, Piešťany!
Na Námestí slobody v Piešťanoch sa opäť pomáhalo. Desiatky trampolín „horeli“ pod nohami aktívnych žien, ktoré si prišli zaskákať na…
  • 02.07.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
nedeľa, 3. júla 2022
Meniny má Miloslav, zajtra Prokop