Priame prenosy z newyorskej opery len v Dome umenia

V marci sú v programe Domu umenia Piešťany naplánované dva priame prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku. V aktuálnej umeleckej sezóne je pritom Dom umenia jediný usporiadateľ, ktorý tieto priame prenosy na Slovensku realizuje.

Túto sezónu sa z newyorskej Metropolitnej opery premieta len v Piešťanoch. (Autor: cikanekmanagement.eu)

Najbližšie predstavenie sa uskutoční v sobotu 12. marca o 18.55 h, keď uvedú operu Richarda Straussa s názvom Ariadne auf Naxos. Vynikajúca sopranistka Lese Davidsen bude debutovať v jednej zo svojich najznámejších úloh ako bájna grécka hrdinka Straussovho okúzľujúceho majstrovského diela. Hviezdne obsadenie doplní mezzosopranistka Isabel Leonard, sopranistka Brenda Rae a tenorista Brandon Jovanovich.

Predstavenie trvá 2 hodiny 50 minút, naplánovaná je jedna prestávka. Operu spievajú v nemeckom jazyku s anglickými a slovenskými titulkami.

Ďalší priamy prenos je naplánovaný na sobotu 26. marca so začiatkom o 17.00 h. Verdiho dielo Don Carlos v pôvodnej francúzskej verzii v piatich dejstvách diváci uvidia v novej a monumentálnej výprave Sira Davida McVicara, ktorý sa radí medzi najplodnejších a najúspešnejších tvorcov súčasnej MET opery. Hudobný riaditeľ MET Yannick Nézet-Séguin diriguje hviezdne obsadenie Sonja Jončeva, Elina Garanča, Matthew Polenzani a ďalší.

Opera trvá 4 hodiny 55 minút, má dve prestávky, je vo francúzskom jazyku s anglickými a slovenskými titulkami.

Vstupenky si môžete rezervovať prostredníctvom webu navstevnik.sk alebo zakúpiť v pokladni Domu umenia či na ticketportal.sk.

Sú v hodnote 12 eur, zľavnené za 6 eur. 

25 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 25. septembra. Meniny má Vladislav, Vladislava.
  • 24.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 24. septembra. Meniny má Ľuboš, Ľubor.
  • 23.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 24. septembra 2023
Meniny má Ľubor, zajtra Vladislav