Nápoj pre tvrďasov proti chrípke a nachladnutiu

  • Kultúra a spoločnosť
  • 6. marca 2022, 00:02

Boríte sa s nachladnutím či chrípkou? Niečo na vás lezie a nie je to zaručene covid, lebo PCR test vám vyšiel negatívny? Možno ani nemusíte siahnuť po liekoch, ak tolerujete väčšie množstvo cesnaku. Nápoj, ktorý vám predstavíme, je silnejší než tvrdý alkohol.

Nápoj z rozmixovaného cesnaku s vodou treba zapiť ohriatym červeným vínom. (Autor: pixabay.com)

Ošúpeme celú hlavičku cesnaku. Strúčiky očistíme tak, aby v nich neboli stredové klíčky, tie, ak sú zelenej farby, sú jedovaté. Očistené strúčiky vložíme do mixéra, zalejeme malým množstvom vody, rozmixujeme a vypijeme. To už máme na sporáku ohriate dve-tri deci červeného vína, ktoré vypijeme hneď po cesnakovom „vitriole“. Vzápätí vhupneme do postele a ideme sa potiť. Toto je recept naozaj len pre tvrďasov. Víno je možnosť zameniť vodkou, funguje tiež spoľahlivo.

Avšak pozor! Tento liečebný postup nesmú skúšať ľudia, ktorí majú problémy so žlčníkom, pankreasom či žalúdkom, tiež s cukrovkou, nízkym tlakom a inými ochoreniami. Tí by si ublížili.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
nedeľa, 23. júna 2024
Meniny má Sidónia, zajtra Ján