Nápoj pre tvrďasov proti chrípke a nachladnutiu

  • Kultúra a spoločnosť
  • 6. marca 2022, 00:02

Boríte sa s nachladnutím či chrípkou? Niečo na vás lezie a nie je to zaručene covid, lebo PCR test vám vyšiel negatívny? Možno ani nemusíte siahnuť po liekoch, ak tolerujete väčšie množstvo cesnaku. Nápoj, ktorý vám predstavíme, je silnejší než tvrdý alkohol.

Nápoj z rozmixovaného cesnaku s vodou treba zapiť ohriatym červeným vínom. (Autor: pixabay.com)

Ošúpeme celú hlavičku cesnaku. Strúčiky očistíme tak, aby v nich neboli stredové klíčky, tie, ak sú zelenej farby, sú jedovaté. Očistené strúčiky vložíme do mixéra, zalejeme malým množstvom vody, rozmixujeme a vypijeme. To už máme na sporáku ohriate dve-tri deci červeného vína, ktoré vypijeme hneď po cesnakovom „vitriole“. Vzápätí vhupneme do postele a ideme sa potiť. Toto je recept naozaj len pre tvrďasov. Víno je možnosť zameniť vodkou, funguje tiež spoľahlivo.

Avšak pozor! Tento liečebný postup nesmú skúšať ľudia, ktorí majú problémy so žlčníkom, pankreasom či žalúdkom, tiež s cukrovkou, nízkym tlakom a inými ochoreniami. Tí by si ublížili.

70 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 25. februára 2024
Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor