Most cez Váh v Hlohovci v polovici apríla na šesť mesiacov uzavrú

  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
  • 25. januára 2022, 17:13

Technický stav mosta je veľmi zlý, v lete 2019 z neho vylúčili nákladnú dopravu nad 12 ton, aby sa spomalilo tempo jeho degradácie.


S rekonštrukciou cestného mosta cez rieku Váh v Hlohovci začal vysúťažený zhotoviteľ vo februári tohto roku. (Autor: pror)

S rekonštrukciou cestného mosta cez rieku Váh v Hlohovci začne vysúťažený zhotoviteľ vo februári tohto roku. Pre motorové vozidlá bude most na ceste II/513 uzatvorený od polovice apríla na maximálne pol roka.Trnavský samosprávny kraj už podpísal zmluvu o dielo v cene 5,4 milióna eur so Združením SMS – Kovo-Sklo Hlohovec.

„So zhotoviteľom sme navrhli harmonogram prác tak, aby obmedzili obyvateľov a návštevníkov Hlohovca čo najmenej. Most bude neprejazdný maximálne pol roka,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič. Z mosta v Hlohovci v lete 2019 vylúčili nákladnú dopravu nad 12 ton, aby sa spomalilo tempo jeho degradácie. Na to najviac doplácajú obce, cez ktoré vedie obchádzková trasa. Najväčší cestný most v kraji s dĺžkou 343 metrov postavili v Hlohovci v rokoch 1962 – 1964. Jeho technický stav je veľmi zlý, konštrukcia bola naposledy opravovaná v 80. rokoch minulého storočia.

„Naším cieľom je stabilizovať statiku mosta, čo výrazne predĺži jeho životnosť. V rámci rekonštrukcie most rozšírime, vďaka čomu pribudnú chodníky a plnohodnotné cyklotrasy po oboch jeho stranách,“ dodal Viskupič. Kraj žiada o spolufinancovanie investície z eurofondov. Odovzdanie staveniska zhotoviteľovi je naplánované na 9. februára.

Krajský poslanec Patrik Voltmann v súvislosti s rekonštrukciou na rokovaní Mestského zastupiteľstva v Hlohovci upozornil, že tá vyrieši jeho technický stav, ako aj bezpečnosť chodcov, ale nevyrieši problémy s dopravou v meste. Pomôcť by mala až plánovaná rekonštrukcia štyroch križovatiek.

sita

233 Shares

Najnovšie správy

Ďalší, už 47. ročník populárnej BUĎ FITky sa v Piešťanoch uskutoční v dňoch 27.-28. mája a bude tradične zameraný na…
  • 27.05.2022, 00:02
  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Piešťany
Dnes je piatok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 27. mája 2022
Meniny má Iveta, zajtra Viliam