Čajky rozhodli o víťazstve nad B. Bystricou v druhom polčase

Piešťanské Čajky uspeli v 3. kole nadstavbovej časti Niké Extraligy Žien, keď na domácej palubovke Diplomat arény zdolali ŠKP 08 Banská Bystrica 75:49.

Matea Tadic pri jej typickom zakončení na ľavú ruku. (Autor: Laco Duračka)

Čajky síce po prvom polčase prehrávali o 2 body 33:35, no po prestávke začali hrať svoju hru druhý polčas vyhrali v pomere 42:14 a celkovo tak zvíťazili 75:49.

Najbližšie čaká Piešťanské Čajky posledný duel A-skupiny EWBL, keď sa v stredu predstavia na palubovke brnenských Žabín. Aby Čajky postúpili do play-off, potrebujú zvíťaziť. Následne ich v sobotu čaká ďalší zápas nadstavbovej časti v Košiciach.

Piešťanské Čajky – ŠKP 08 Banská Bystrica 75:49 (17:19, 33:35, 49:39, 75:49)

Piešťanské Čajky: Boothe 20 / 10 doskokov, Martišková 15 / 3 trojky, Tadić 13 / 8 asistencií, Rusiňáková 4, Hašková 4 (Pirttinen 9, Kozáková 8, Kraislová 2, Dovčíková, Gavláková, Vandlíková). Tréner: P. Jankovič.

ŠKP 08 B. Bystrica: Striešová 14, Burney – Robinson 13, Grígerová 7, Vargová 6, Lambert 5 (Kollárová 2, Oborilová 2, Holíková, Neuschlová). Tréner: M. Michálik.

TH: 14/9 – 8/7. Trojky: 6 – 4. Fauly: 14 – 16. Divákov: 170. Rozhodovali: Margala, Turčin, Cibulka. Štvrtiny: 17:19, 16:16, 16:4, 26:10.

Peter Jankovič, tréner Piešťanských Čajok: „Nie som spokojný, ako sme hrali v prvom polčase, maximálne nekoncentrovane a nezodpovedne. Som rád, že sme sa cez polčas spamätali a začali sme hrať agresívne v obrane, na základe čoho sa zlepšila aj naša hra v útoku. Teší ma ďalšie víťazstvo, ale musíme sa smerom k ďalším zápasom vyvarovať niektorých vecí.“